VAT Teatri 35. hooaeg toob ootamatuid uudiseid

Sügisel algav VAT Teatri 35. hooaeg toob kaasa palju uut ja põnevat. Hakkame uudistega otsast pihta.
Poole hooaja pealt, jaanuarikuus, kolime välja Rahvusraamatukogust selle remonti mineku tõttu ning seame end sisse Sakala 3 teatrimajas.

Seoses sellega mängime repertuaarist maha mitmed lavastused, mis on publikut juba mõnda aega rõõmustanud. Viimaseid kordi näeb sügisel lavastusi “Alias“, “Sõjasõltlane“, „Müller peab lahkuma“, „Kolm versiooni elust“, “Pariisitar“, „Blow-up“ ja “Kiskja“.

Kunagine Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejatudengite lõputöö, Aare Toikka lavastatud „Dekameron“, on nüüdseks läbi käinud peaaegu terve Eesti. Augustis saab seda veel korra näha Hiiumaal, oktoobris Brüsselis ning sellele järgnevadki viimased etendused Rahvusraamatukogus.

Sestsamast „Dekameroni“ tudengite trupist on nüüdseks üks noor näitleja saanud tuule tiibadesse ka rahvusvahelises mõõtmes. Meil on väga suur rõõm ja uhkus teada anda, et Henessi Schmidt, kes mängib jätkuvalt suuri nimiosi ka VATi lavastustes “Romeo ja Julia” ning “Juudit“, viibib alates maikuust pikalt Dublinis Netflixi sarja “Vikings.Valhalla” võtetel.

Seetõttu saame neid kahte lavastust, mida koroonaajal niigi küllalt vähe mängida sai, publikule uuel hooajal näidata vaid perioodil novembrist veebruarini. VAT Teatri sügisene mängukava on nüüd paigas ja kiiremad saavad pileteid soetada nii Piletimaailmast kui Piletilevist, et näha kodumaistel teatrilavadel nii Henessi Schmidti, kui teisi väga häid näitlejaid lavastustes „Romeo ja Julia“, „Juudit“ ning kõigis teistes VATi etendustes.

VAT kolib raamatukogust Sakala majja poole teatriaasta pealt, kuid meie hooaja esimene esietendus “Oidipus. Antigone” toimub seal juba septembri lõpus. Antiikainest tõukuva uudisteaose dramaturg on Mihkel Seeder ja lavastaja Tanel Saar. Hooaja teise uuslavastuse, “Tähenduserrorid”, lavastab Christian „Masohhisti pihtimus“ Römer Berliinist, teksti kirjutavad Sveta Grigorjeva ja Mihkel Seeder. Noorte inimeste endi kirjutatud lugudel põhinev lavateos tuleb küll välja Rahvusaamatukogus detsembri alguses, kuid kohe, kui oleme end uuel laval sisse seadnud, hakkab see etenduma Sakala majas. Viime Sakalasse üle ka lavastused „Faust“, “Kauka Jumal“, “Tallinnville” ja „Toulouse“, mis nüüd, enne hooaja lõppu, tõeliseks menukiks sai. Sama plaan on ka meie populaarsete noortelavastustega „Pal-tänava poisid“ ja „#kaotamindära“.

Ees ootab suvi, aga juba augustis külastame Soonlepa Karjamõisa Hiiumaal lavastustega „Kauka jumal“, „Südame sosin“ (viimased etendused) ning „Dekameron“. Ka „Toulouse“ uued etendused on juba augustis. Tahame väga tänada kannatlikkuse eest oma vaatajaid, kes on meid toetanud ja meie etendusi oodanud kogu selle segase koroonaaja kiuste. Soovime kõigile kaunist suve ja kohtume juba VAT Teatri 35. hooajal!