Sõjasõltlane

Seisin varjude serval, nad vaatasid mind...

„Sekund hiljem lendasid mu pea kohal klaasikillud, kui järgmine kuul mööda tuhises ja selja taga seina sisse laksatas. Keegi hoidis mind sihikul ega kavatsenudki loobuda.

Süda peksis. Hirmudeemon järas sisikonda. Sõjadroog hajus, vajudes kiiresti laiali ja ma tundsin end nagu kuivalejäänud narkar.”

2002. aastal ilmunud hittraamatus kirjeldab Jon Steele oma kutsumuse saatanlikku ja samas erutavat olemust. Töö rindeoperaatorina viis teda ühest kriisikoldest teise. Vaid loetud meetrid muutsid tsiviliseeritud linnatänava sõjatsooniks, kus iga järgnev sekund võis osutuda viimaseks. Operaatorina oli Steele´i ülesanne aga unustada igasugune alalhoiuinstinkt ning söösta otse kuulirahe keskele, sest kogu maailm pidi nägema, mida sõda inimestega teeb!

Sulev Keedust inspireeris „Sõjasõltlast” lavastama jutustaja dilemma – rahu nimel peab ta käituma kalgi sõdurina, kelle jaoks kõnekas kaader on tähtsam kui hädasolija aitamine. Miks ta nendesse põrgu eeskodadesse aina edasi ronib? On see missioonitunne või hoopis sõltuvus?

 

Esietendus: 3. oktoobril 2020 Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 2 tundi

Lavastuse helikujunduses kasutatakse pauke

 

Loe lavastuse lõpuintervjuud Kristo Viidinguga

Loe lavastuse kohta artikleid
Autor:
Jon Steele
Tõlkija:
Kaia Sisask
Dramatiseerija ja lavastaja:
Kunstnik:
Valguskunstnik:
Priidu Adlas (Eesti Draamateater)
Helikujundaja:
Koreograaf:
Olga Privis (Vene Teater)
Fotograaf:
Siim Vahur (Tallinna Linnateater)

Pildid ja videod

Pressifotod