Blow-up

Tähendus tuleb hiljem...

Tanel Saare kolmas lavastus VAT Teatris „Blow-up” on austusavaldus ühele 1960ndate märgilisemale filmile ja selle looja Michelangelo Antonionile.
Nii filmi kui lavastuse tegevustik on lihtne: ekstsentriline fotograaf Thomas on tüdinenud oma argielust, mis koosneb peamiselt piltilusate naiste fotografeerimisest ja austajannade eemalepeletamisest. Ta läheb parki jalutama, et pead tuulutada ja niisama paar klõpsu teha. Hiljem aga, pingelises ilmutamise-stseenis, avastab ta, et selle jalutuskäigu fotodele on jäädvustunud midagi kohutavalt hirmutavat ja samas erutavat. Midagi kriminaalset… Ühtäkki leiab Thomas end keset ohtlikku mängu, kust temalt püütakse kardetavasti röövida rohkem kui vaid fotosid sisaldav filmirull. Ja veel kõige hullem – murega pole kellegi poole pöörduda, sest inimesed Thomase ümber teevad näo, nagu poleks olukord üldse hull.
Tõesti lihtne lugu või mis?
Aga mida see kõik siis ikkagi tähendab?
Just nagu 50 aastat tagasi Inglismaal otsib Thomas ka nüüd Rahvusraamatukogu Tornisaalis närviliselt vastuseid, kõrvus kõlamas pahaendeline trummipõrin.

 

Esietendus: 9. mail 2018 Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit

Tähelepanu! Etenduses suitsetatakse ja kasutatakse tossumasinat

 

Loe lavastuse lõpuintervjuud Kristjan Kallasega

Lavastaja:
Kunstnikud:
Eve Ormisson
Valguskunstnik:
Karl Marken
Fotograaf:
Siim Vahur (Tallinna Linnateater)

Pildid ja videod