Müller peab lahkuma

Lapsesuu ei valeta. Aga lapsevanema oma?

Lapsevanemad on kogunenud klassijuhataja tundi selge eesmärgiga – tagandada õpetaja Müller! Klassijuhataja on kaotanud klassi üle igasuguse kontrolli ning toetava õppekeskkonna asemel valitseb anarhia. Kurjad keeled räägivad, et selle taga on probleemid õpetaja isiklikus elus. Lapsevanemad ei saa silmi kinni pigistada, kui mängus on nende maimukeste tulevikuväljavaated. Nende ehmatuseks ei kavatse kogenud pedagoog aga oma saatusega leppida, vaid asub vasturünnakule.

Tuntud saksa autorid Lutz Hübner ja Sarah Nemitz kirjeldavad terava huumoriga lapsevanemate heitlusi haridusmaastikul. Eduühiskonnas tähendab heasse kooli pääsemine helge tuleviku kindlustamist. Seepärast tormavad täiskasvanud lahingusse nii raevukalt, et tasapisi hakkab segamini minema, kelle nimel üldse võideldakse. Selles sõjas on rindejooned ammu segamini paisatud. Enam ei saa sellestki aru, kas pedagoog on liitlase või vastase rollis. Kellel oleks seejuures veel jaksu pärida, mida lapsed ise soovivad?

“Müller peab lahkuma!” jõudis Saksamaal lavalaudadele 2010. aastal ja osutus suureks hitiks. 2015. aastal valmis näidendi põhjal ka menufilm. Eesti lavaversioonis asub südika õpetaja Mülleri rolli Elina Reinold.

 

Esietendus: 9. novembril 2016 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit

 

Loe lavastuse lõpuintervjuud Elina Reinoldiga

 

LISAVÕIMALUSED:

Etenduskülastuse järgselt on võimalik kutsuda foorumteatri töötubasid nii õpilastele kui täiskasvanutele. Töötubades saab mängida läbi erinevaid sotsiaalseid situatsioone seotuna lavastuse teemadega – õpetajate, õpilaste ja lastevanematega. Läbiviijad on lavastaja Margo Teder või VAT Teatri Foorumgrupi Jokkerid. Lisainfo: mariliis[at]vatteater.ee.

Lisaks saab uudisena kutsuda ka kirjutamistöötuba “VATinaarium”.

 

Autorid:
Lutz Hübner ja Sarah Nemitz
Tõlkija:
Lavastaja:
Kunstnik:
Valguskunstnik:
Triin Hook
Grimeerija:
Fotograaf:
Siim Vahur (Tallinna Linnateater)

Pildid ja videod

Pressifotod