Teater

 

Eesti vanim vabatrupp VAT Teater on asutatud 1. oktoobril 1987. aastal. Teatris töötab iga päev 14 teatritegelast, aga kaastööd teeb terve hulk kunstnikke, näitlejaid, muusikuid, lavastajaid, kirjamehi jt. VAT Teater annab etendusi kodulaval Rahvusraamatukogu Teatrisaalis ja ka teistes teatrites ning kultuuriasutustes.

Välisesinemised on viinud teatri Lätisse, Leetu, Soome, Venemaale, Ukrainasse, Ungarisse, Rootsi, Norrasse, Taani, Poolasse, Saksamaale, Prantsusmaale, Suurbritanniasse, Türgisse, Serbiasse, Slovakkiasse, Jaapanisse, Zimbabwesse, Portugali ja Ameerika Ühendriikidesse. Etendused on toimunud polaarjoone taga ja teisel pool ekvaatorit.
VAT Teatri juures tegutseb Brasiilia teatriuuendaja Augusto Boali teatrimõttest lähtuvat “Foorumteatri” tehnikat kasutav VAT Teatri Foorumgrupp.
Teatri programmi kuuluvad lisaks etendustegevusele ka töötoad, seminarid, vestlusringid jms.

VAT Teater juhib aastatel 2020-2024 esimese eesti teatrina suurt rahvusvahelist teatriprojekti “Playon”, mida rahastab Euroopa Komisjon.

 

VAT Teatri juht on Tiina Rebane, kunstiline juht on Aare Toikka.

Teatri loomenõukogusse kuuluvad: Margo Teder, Tanel Saar, Mihkel Seeder, Ago Soots, Meelis Põdersoo, Tiina Rebane ja Aare Toikka.

VAT Teater on Eesti Teatriliidu, Eesti Etendusasutuste Liidu, Vabaühenduste Liidu, ASSITEJ Eesti Keskuse ja Vabaharidusliidu liige.