Koolinoorte Teatripäev 2024

VAT Teater, Endla Teater ja Eesti Etendusasutuste Liit kutsuvad:

IX Koolinoorte Teatripäev Teatri mitu nägu” Haapsalus 26. märtsil

26. märtsil, päev enne rahvusvahelist teatripäeva, peavad oma teatripidu koolinoored ning Läänemaa ja Hiiumaa koolinoortel on võimalik tasuta osaleda 18 Eesti teatri ja teatrikõrgkooli töötubades, vestlusringides, trennides, proovides ja õhtu lõpuks ka ainulaadsest Teater ühe päevaga” etendust „Me ju leppisime kokku…”, kus rollides Läänemaa noored.

Tänavuse Koolinoorte Teatripäeva pealkiri Teatri mitu nägu“ paneb rõhu žanrilisele ja vormilisele rikkusele, mis Eesti teatrimaastikul valitseb. Maski meisterdamise ja klassikalise balleti kõrval saab tutvuda labürint- ja improteatriga. Esindatud on nii sissejuhatus grimmikunsti ja lavakõnesse, kui ka teatri ja tehisintellekti sümbioos ning dokumentaaldraama. Saab kirjutada, saab meisterdada, saab kuulata ja kaasa lüüa, saab mõtestada läbi lavastuse sünni kõik etapid. Kokku pakume huvilistele üle 50 töötoa, mis kestavad 40–120 minutit ja on kõigile huvilistele tasuta.
Töötoad toimuvad Haapsalu Kultuurikeskuse (Posti 3), Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3), Haapsalu Linnavalitsuse (Posti 34) ja Haapsalu Noorte Huvikeskuse (Wiedemanni 4) ruumides.

Eesti Etendusasutuste Liidu (EETEAL) ellukutsutud Koolinoorte Teatripäev toob üheks päevaks kokku teatrid üle Eesti, et anda ühe piirkonna õpilastele võimalikult mitmekesiselt võimalusi teatritegemisega tuttavaks saada, sh õppida tundma erinevaid töövaldkondi ning erialasid teatris. Teatrilava on koht, kus kohtuvad mitme kunstiharu esindajad. Edukas lavastus vajab õnnestumiseks mitmesuguste oskustega inimesi. Teater arendab dialoogi- ja koostööoskust. Teater on põnev. Eks just sel põhjusel on koolinoorte teatripäevad alati väga populaarsed olnud. Sellest tulenevalt on programm piisavalt suur, et iga huviline kuskil kaasa lüüa saaks. Esimene Koolinoorte Teatripäev toimus 2015. aastal Pärnus Endla Teatris.

Töötoad on mõeldud Läänemaa ja Hiiumaa 1.-12. klassi õpilastele ja registreerimine algab 4. märtsil 2024 kell 12.00

Kõik töötoad on TASUTA! Osalemiseks on vajalik registreerimine.

TUTVU TÖÖTUBADEGA:

1.-3. klasside töötoad
4.-6. klasside töötoad
7.-9. klasside töötoad
10.-12. klasside töötoad

 

VAATA TUNNIPLAANE:

1.-12. klasside tunniplaan
1.-3. klasside tunniplaan
4.-6. klasside tunniplaan
7.-9. klasside tunniplaan
10.-12. klasside tunniplaan

Õpetajatele toimub 26. märtsil kell 16.00 Haapsalu Kultuurikeskuse kohvikus vestlusring „Noortega teatrisse – kuhu ja kuidas?“ (ilma eelneva registreerimiseta)

REGISTREERIMISE MEELESPEA

 • Koolinoorte Teatripäeva töötubades osalemine eeldab eelnevat registreerimist
 • Töötoad on mõeldud AINULT Läänemaa ja Hiiumaa õpilastele
 • Registreerimise taotlus avatakse 4. märtsil 2024 kell 12.00
 • Registreerimise taotlus toimub läbi Google Forms
 • Kasuta enda toimivat meiliaadressi, et saaksime Teiega peale taotluse esitamist ühendust võtta. Samale meilile saadetakse pärast registreerimist automaatselt Teie täidetud vorm, mis ei kinnita automaatselt töötoas osalemist. BRONEERINGU KINNITAMISEKS VÕETAKSE TEIEGA ÜHENDUST!
 • Taotlust on võimalik esitada nii individuaalselt kui ka klassipõhiselt.
 • Töötoad on jaotatud nelja vanusegruppi (1.-3. klassid, 4.-6. klassid, 7.-9. klassid ja 10.-12. klassid). Registreerimisel vali õige vanusegrupp.
 • Töötubade suurused on piiratud ja täituvad kiiruse järjekorras.
 • Jälgi töötoas osalejate maksimaalset arvu. Registreerimisvorm ei võimalda panna sellest suuremat numbrit.
 • Mitmesse töötuppa registreerimisel jälgi töötoa alguse- ja lõpuaega või tunniplaani, et te ei registreeriks ennast mitmesse samaaegselt toimuvasse töötuppa.
 • Juhul kui töötuba on täitunud, EI OLE VÕIMALIK sellesse töötuppa enam taotlust esitada.
 • Korraldajatel on õigus teha tunniplaanis muudatusi, juhul kui see on vajalik. Sellisel juhul teavitatakse sellest osalejaid esimesel võimalusel.
 • Õpetajate vestlusringi ning õhtusele etendusele registreerima ei pea.
 • Juhul kui te ei saa osaleda töötoas, kuhu olete end registreerinud ja mille kinnituse olete ka saanud, palume sellest teada anda esimesl võimalusel.
 • Registreerimine töötubadesse kestab kuni 22. märts kell 23.59 või kuni kohtade täitumiseni.

REGISTREERIMA →

Lisainfo ja küsimused: koolinoorte.teatripaev@gmail.com

 

Õhtule paneb punkti kell 18.00 etenduv  Teater ühe päevaga” lavastus „Me ju leppisime kokku…”, kus rollides Läänemaa noored.
Loe lähemalt SIIT

 

Koolinoorte Teatripäeva Facebooki leht
Koolinoorte Teatripäeva Instagrammi leht

Koolinoorte Teatripäeva korraldamist toetab heategevusprojekt „Aitan lapsi”

Pildid ja Videod