Playon!

VAT Teater juhib esimese eesti teatrina suuremõõdulist rahvusvahelist teatriprojekti „PLAYON!”, mis on Euroopa Komisjoni “Loov Euroopa” kultuuritoetuste programmi raames ellu kutsutud nelja-aastane koostööprojekt. Projekti eesmärk on astuda vastu digiajastu väljakutsetele noorele vaatajale mõeldud teatris.

Projekti „PLAYON!“ fookuses on uudne loojutustamine moodsaid tehnoloogiaid kaasavas teatris.
Digitehnoloogiatest on saanud teatrite jaoks üha igapäevasem ja fundamentaalsem töö osa – just nagu see on igapäevaosa ka publikule, kellele eelmainitud teatrite lavastused suunatud on. Digitaalne maailm, mille keskel noored on üles kasvanud, on andnud neile uued võimalused nii kultuurielus kui sotsiaalses plaanis. „PLAYON!“ on loodud selleks, et mõista, õppida, testida ja rakendada osalustehnoloogiat teatripraktikas (nt arvutimänguloogikad, virtuaalne ja liitreaalsus jne.) ja ühendada klassikaline loojutustamine kaasavate narratiivsete vormidega.

Projekt keskendub teatri loominguliste ja tehniliste töötajate koolitamisele. Uuenduslike lavastuste kõrval valmivad näiteks tööriistakastid, mida saavad hiljem kasutada ka projektis mitteosalevad teatripraktikud. Programm „Loov Euroopa” toetab nelja-aastast projekti (2019-2023) maksimum-määras.

 

Projekti „PLAYON!” partnerid on:

VAT Teater (Eesti)
Pilot teater (Suurbritannia)
teater Kolibri (Ungari)
teater O Bando (Portugal)
Dortmundi teater (Saksamaa)
teater Vårt (Norra)
teater Ludowy (Poola)
Landestheater Linz (Austria)
teater Elsinor (Itaalia)
Yorki ülikool (Suurbritannia)

 

Loov Eesti leht