Tasku-Vivaarium

Kellena homsesse?
Parandus: Mis läks valesti?

2023. aasta jaanuaris, VIVAARIUMI esietenduse eel, kuulutasime rahvale:

“Mis on Vivaarium?
Vivaarium on võimalus ellujäämiseks. Lootus pikale, edukale sümbioosile siin kaunil, sinisel planeedil. Sest kui meie, inimesed, liigina midagi kohe ette ei võta, siis jääme me oma kodust õige pea ilma. See pole ulme, vaid paratamatus.

See tehnoloogia- ja rännakteatri elemente ühendav lavastus on eesti teatrimaastikul üsna ainulaadne nähtus. Teatrisse saabudes avab külastaja oma mobiilis Vivaariumi veebilehe, mis hakkab teda läbi Sakala 3 Teatrimaja juhatama. Üllatusterohke teekond viib publiku erinevatesse ruumidesse ja annab talle võimaluse võtta vastu otsuseid ning hinnata ümber oma seisukohti. Keskseks saab küsimus: kuidas märgata infomulli enda ümber ja mida teha, et see liiga ahistavaks ei muutu?”

Pärast kümmet hoogsat etendust pakkisime VIVAARIUMI kokku ja arvasime, et see pikk protsess on väärikalt lõpule jõudnud. Siis hakkasime aga saama vaatajatelt kirju, kommentaare ja arupärimisi. Inimesed tahtsid jagada oma kogemusi ning mõtteid. Nad tahtsid teada saada, mis sündis kapslites, kuhu nad ei sattunud. Saime aru, et VIVAARIUM tuleb mingisuguseski vormis jälle ellu äratada. Ja siin ta nüüd siis ongi!

TASKU-VIVAARIUM pole pelgalt võimalus VIVAARIUMI etendust järgi vaadata, vaid anda toiminule oma hinnang. TASKU-VIVAARIUMI läbid Audiitorina, kellena annad hinnangu, kas VIVAARIUM oli sotsiaalne edulugu või paljastas inimestes hoopis midagi hirmsat? Kuidas ikkagi inimesed oma valikuteni jõuavad? Ja kui lihtne on hiljem nende valikute tagajärgedega silmitsi seista?

TASKU-VIVAARIUMIT saab läbida omas tempos, enda valitud ajal ja kohas. Parima elamuse saamiseks soovitame kasutada kõrvaklappe ja arvutiekraani.

Kui läbida TASKU-VIVAARIUM ühe kapsli piires, tasub arvestada 45 minutiga.

TASKU-VIVAARIUM on saadaval nii eesti- kui ka ingliskeelsete subtiitritega.

TASKU-VIVAARIUM on kõigile TASUTA, kuid kättesaadav on see vaid kindlatel aegadel.

Virtuaalsed uksed avanevad 1. oktoobril kell 19.00 ning sulguvad 14. oktoobril kell 21.00.

Järgmised perioodid on:

1.-14. november 2023

1.-14. detsember 2023

Nendel perioodidel ilmub siia, lavastuse lehele nupp, millega siseneda TASKU-VIVAARIUMISSE.

Oleme saanud õpetajatelt tagasisidet, et Tasku-vivaariumit saab kasutada tundides ning anda ka õpilastele iseseisvaks tööks. Näiteks kui õpetaja on haigestunud ning oleks vaja täita paar tundi nagu külmetuste hooajal ikka juhtub. Kutsume õpetajaid jagama oma häid kogemusi Tasku- vivaariumi kasutamisest õpilastega ning teada andma kui rakenduse kasutamisel esineb tõrkeid piret@vatteater.ee.

TASKU-VIVAARIUM valmis rahvusvahelise teatriprojekti PLAYON raames.

VIVAARIUMI saamisloo ja arvustustega saab tutvuda siin.

Soovid kohe midagi ette võtta? Aita hoida Eesti loodust ja anneta Eestimaa Looduse Fondile.

Pildid ja videod