2020.VEEBITÖÖTOAD

TOIMUSID TÖÖTUBADE 11.HOOAJAL VAT TEATRIS, KUI TEATRID OLID PIKALT
KINNI, ET PAKKUDA KA VEEBIS OSALEMISE VÕIMALUST. PAKKUSIME LISAKS
KA VÕIMALUST PLANEERIDA KIRJUTAMISTÖÖTUBASID VEEBITEEL!

INFO:
Soovitame lavastus + töötuba pakette:
„Oidipus. Antigone”, „Romeo ja Julia”,„Tallinnville” „Juudit”, „Kauka Jumal” või „Faust” +
töötuba “VATinaarium”

Soovime pakkuda õpilastele ja õpetajatele võimaluse töötubades käsitleda õppeainete teemasid, saada koolitööst vaheldust, uudseid kogemusi ja uusi oskusi. Lisaks pragusel vaimselt väljakutselisel ajal anname oma töötubades võimaluse väljendada oma muresid, mõtteid ja küsimusi läbi dialoogi, vestluse ja kirjutamisharjutuste. Töötubade toimumist toetab ka AITAN LAPSI programm.

• KIRJUTAMISTÖÖTUBA “VATINAARIUM”.

Sihgrupp: alates 12.eluaastast. Töötoas tehakse harjutusi, mis tõukuvad konkreetse VAT Teatri lavastuse teemadest.
Uudisena on koos töötoaga “VATinaarium” selline võimalus: esmalt saadame teile VAT Teatri repertuaaris oleva lavastuse stsenaariumi/näidendi. Te saate lugeda klassikollektiiviga näidendit ja seejärel saame korraldada töötoa, mis toimub veebis ja kus läbiviija koos osalejatega analüüsib lisaks lavastuse teemadele ka teatriõhimõisteid – mis vahet on mõistetel näidend, lavastus, etendus, mida tähendb karakter jpm huvitavat!

Mõned soovitused: Põhikooli lõpule ja gümnaasiumile sobib näiteks “Faust”, mis kõnetab praegusel ajal paljusid, sest räägib muude teemad seas samuti katkuajast ja käitumisest, hakkamasaamisest, dilemmadest, mis tekivad sellisel ajal.

Teised lavastused saab leida siit.
• LOOKIRJUTAMINE.

Sihgrupp: alates 10. eluaastast.
• NÄIDENDIKIRJUTAMINE.

Sihgrupp: alates 14. eluaastast.
• LOOVKIRJUTAMINE.

Sihgrupp: Õpetajad.

Lisaks: Soovitame õpetajatel kindlasti uurida ka vaimse terviseteemalist kodulehte peaasi.ee, et leida erinevaid toetavad materjale, mida jagada õpilastele.Endiselt saab netis vaadata ka meie arhiivi kuulutavat noortelavastust “ Netis sündinud”. Lavastus puudutab interneti ohtude ja suhtluse temaatikat, sest oleme ju kõik hetkel rohkem kui kunagi varem netis elamas – mis on need lood ja kuidas siis hakkama saada nende lugudega mis seal tekkida võivad? Vaata ka lavastuse kodulehte. Teised lavastused saab leida siit.