Protest?!

Protest?!

Protest?!

Rahvusvaheline teatriprojekt Platform Shift Plus: foorumteatri-etendus ja interaktiivne installatsioon – VAT Teatri koostöö Emergency Exit Artsi (Inglismaa), Theater Junge Generation (Saksamaa) ja Théâtre Massaliaga (Prantsusmaa)

Mis ajab euroopa noortel harja punaseks?
17. ja 18. mail jõuab lõpusirgele rahvusvaheline teatriprojekt Platform Shift Plus (http://platformshift.eu/), mille raames on VAT Teater toonud publikuni lavastused “Web Demon”, “Mister Green” ja “#kaotamindära”.
Viimane samm aga pole mitte tavaline lavastus, vaid midagi hoopis põnevamat. inglise, saksa, prantuse ja eesti kunstnikud kohtusid oma kodumaal noortega, et uurida, kuidas saab uus põlvkond aru protestist. Milleks tänapäeval protestida? Ja üldse kuidas?
Selgus, et tänased noored ei kipu väga meelsasti plakatitega tänavatele, vaid otsivad teistsuguseid vahendeid, kuidas oma meelsust väljendada. Ka teemadevalik oli nendes neljas riigis lai, ulatudes liigsest plastiku kasutamisest koduvägivallani.

Eestis kohtus kunstnik Henry Griin Nõmme Kultuurikeskuse näitetrupiga (juhendajad: Elina Reinold ja Margo Teder), et küsida, kuidas saaks kunst midagi ühiskonnas muuta. Eesti noored tegid põneva valiku – nad soovivad rääkida nende jaoks põletavast teemast, eesti haridussüsteemist, foorumteatri abil. Nii sündis foorumteatri-etendus “Riigieksam”, mida esitatakse huvilistele 17. ja 18. mail kell 18.00 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.
Foorumteater on osa Augusto Boali rõhutute teatrist, mille raames esitavad näitlejad ühe ebaõiglast olukorda kujutava stseeni, et siis koos publiku leida selle lahendamiseks erinevaid võimalusi.
Foorumteatri kohta saab rohkem lugeda siit: https://vatteater.ee/et/foorumgrupp.html

Sissepääs on kõigile prii, kuid vajalik on eelnev registreerimine aadressil: mariliis@vatteater.ee.

Samadel päevadel saavad kooliõpilased osaleda interaktiivses installatsioonis “Out of the box”, mille panid kokku nelja riigi kunstnikud oma riigi noortelt saadud ideedest.