Postkaardi Projekt

Postkaardi Projekt

VAT Teater osaleb ATZE Musiktheater GmbH algatuses, kus ligi 80 saksa kooliõpilast saadab teatritele üle maailma postkaardi sõnumiga “I miss culture, because…” (“Ma igatsen kultuuri, sest…”). Teater aga saadab vastuse lapsele sõnumiga “We miss our audience, because…” (“Me igatseme oma publikut, sest…”).

Eesmärk on tõsta esile, kui vajalik on side publiku ja teatritegijate vahel, eriti veel praegusel ajal.

Lühidalt projektist: Üks Berliini kooli laps loob ja kirjutab postkaardi sõnumiga “Ma igatsen kultuuri”. Teater saab selle postkaardi ja vastab sellele lapsele kaardiga sõnumiga “Me igatseme oma publikut”. Eesmärk on käivitada üle maailma analoogkirjavahetus ja levitada sõnumit, et kunst ja kultuur on väärtuslikud ja vajalikud ning et meie praegune pandeemia ei muuda seda.

Mis projekti raames toimus: Berliini koolide lapsed lõid oma postkaardi, mis oli adresseeritud konkreetsele teatrile. Nad saatsid selle esmalt ATZE Musiktheaterile, kes saatis postkaardi koos väikese infoga projekti kohta ja juba trükitud tühja postkaardi, mis oli adresseeritud koolilapsele, igasse teatrisse. Saabudes täitis teater tühja postkaardi teksti ja joonise, foto või muu loomingulise väljendusega ning saatis selle tagasi ATZE Muusikateatrisse. Siis hoolitses teater selle eest, et postkaart lapseni jõuaks.

Projekti nähtavamaks muutmiseks jagab iga teater postkaardi fotot ja teavet oma veebilehel ja sotsiaalmeedias.

Projekti initsiaator:

ATZE Musiktheater GmbH

www.atzeberlin.de

VAT Teater lisas lapse kaardile foto ja teksti ning postitust ja sõnumit näeb siit:

https://www.facebook.com/teatervat

https://www.instagram.com/p/CU7OC4wNthK/?utm_source=ig_web_copy_link

Pildid ja Videod