Näost näkku

Satiiriline komöödia.

Messiehitusfirma omanik Greg Baldoni sõidab pärast ränka tööpäeva koju. Hiljuti ostetud “Mercedes” vurab turvaliselt kodu poole ja avatud aknast sisse hoovav mahe õhtu leevendab viha. Päev oli suisa masendav, mõtleb Greg. See nolk tuli lahti lasta ja veel kiirabi Richardile. Homme hakkavad telefonid huugama ja seda helistajat ma juba tunnen…mida kõike tuleb väikeste eksituste pärast taluda! Ah tühja! Las teised muretsevad. Mina olen kakskümmend kaheksa aastat vaeva näinud, nii et endale võib midagi lubada ka. Hommepäev sõidan ookeani äärde, päästan otsad valla, jahi purjed võtavad tuult ja edasi ei tea ma kellestki midagi.
Niisugustes mõtetes jõuab Greg oma kodu juurde, juba paistab tuttav teeots, tuttav aiapäkapikk. Greg pidurdab ja tunneb, kuidas keegi ta autole täe hooga tagant sisse sõidab. Purunev klaas, kiunuv metall, keha jõnksatab ette, kaelast käib valu läbi. Keegi tormab tema juurde ja hakkab teda sõimama ja ähvardama. Greg tunneb temas ära äsjavallandatud poisi. Poiss aga karjub ja karjub ja jõudu tal jätkub. Claire jookseb toast välja… ka tema karjub…
…nädala pärast korraldab Greg Baldoni vallandatud poisi heaks lepituskoosoleku.
Seda lepituskoosolekut ehk austraalia näitekirjaniku D. Williamsoni ühevaatuselist satiiri te VAT Teatri esituses näetegi.

Esietendus: 23. märtsil 2001 Tallinna Linnateatris.

Autor:
David Williamson
Tõlkijad:
Malle Klaassen
Peeter Raudsepp
Lavastaja:
Peeter Raudsepp
Kunstnik:
Reili Evart
Osades:
Garmen Tabor (Eesti Draamateater))
Külli Palmsaar
Haide Männamäe
Margus Tabor
Mart Kampus (Eesti Riiklik Nukuteater)
Janek Sarapson

Pildid ja videod