Kas kalad magavad?

Lavastus elu väikestest, suurtest ja viimastest küsimustest

Juta on päris tavaline kümneaastane tüdruk. Tal oli veel eelmisel aastal vend, kellega nad hästi läbi said. Juta teab sedagi, et ema ja isa panid vennale nime ühe lasteraamatu tegelase järgi, kelle nimi on Vahtramäe Emil. See Vahtramäe Emil elab oma raamatus ja on tegelikult väljamõeldud tegelane. Juta vend Emil oli päris, aga enam ei ole, sest ta suri möödunud aastal ära. Ja pärast seda muutus maailm päris veidraks. Jutal on palju küsimusi, kuid tema isa jääb tihti vastuse võlgu. Ta ei tea isegi seda, kas kalad magavad. Niisiis asub Juta ise vastuseid jahtima. Üldse on tüdruk hakanud tähele panema, et täiskasvanud ei tea paljusid asju ja näivad aeg-ajalt isegi kehvemini asjadega toime tulevat kui ta ise.

Saksa näitekirjanik Jens Rascke (s 1970) on töötanud dramaturgina mitmetes Saksamaa teatrites, keskendudes ennekõike laste- ja noortenäidenditele. Lisaks on ta juba 2003. aastast olnud Kieli monodraamafestivali „Thespis” üks korraldajatest. Näidendis „Kas kalad magavad?” ühinevad need kaks maailma – Juta astub üksi publiku ette ja püüab mõtestada elu keerukaid ja süngeid, kuid samas paratamatuid tahke. Raschket on tunnustatud selle loo kirjapanemisel julguse eest käsitleda ka noore publiku jaoks justkui tabuteemat ilma pisarakiskumise või liigse ilustamiseta. Noore Juta käsitlus maailmast on siiras ja kohati üllatavalt läbinägelik.

Sobilik vaatamiseks nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiealistele õpilastele, rääkimata täiskasvanutest.

Toetame lavastuse „Kas kalad magavad?” piletimüügitulust vähiravifondi „Kingitud elu”, igalt piletiostult kantakse 1 euro fondi arvele.

Esietendus: 30. jaanuaril 2018 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 5 minutit.
Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta.

 

LISAVÕIMALUSED:

ERIPAKKUMINE: ETENDUS-TÖÖTUBA PAKETT: „Kas kalad magavad?” + töötuba „VATinaarium”. Kui kutsuda grupile töötuba, on pilet etendusele 10 eurot (tavahind 13 eurot). Paketi pakkumine kehtib terve hooaja jooksul!
LAVASTUSE “KAS KALAD MAGAVAD?” LISAMATERJAL (soovitav kasutada enne ja pärast teatrikülastust)
LAVASTUSEGA SEOTUD TÖÖTUBA: Kirjutamistöötuba “VATinaarium”.

 

Autor:
Jens Raschke
Tõlkija:
Eili Heinmets
Lavastaja:
Kunstnik:
Illimar Vihmar
Valguskunstnik:
Videokunstnik:
Muusikaline kujundaja:
Fotograaf:
Siim Vahur (Tallinna Linnateater)

Pildid ja videod

Pressifotod