Avalik foorum-etendus

Foorum oli Vanas Rooma ühiskonnaelus keskuseks, kus arutleti oluliste teemade üle. Foorumteater on üks osa Brasiilia teatriuuendaja Augusto Boali 1960. aastatel loodud rõhutute teatri (The Theatre of The Oppressed) süsteemist. Foorumi konfliktlugu vahendab rõhumist, kus peategelane püüab ebaõnnestunult oma unistust/tahet ellu viia. Esmalt mängitakse ette nn. halvasti lõppev situatsioon. Sellele järgneb dialoog publikuga, mida vahendab Jokker ehk etenduse juht. Näitlejad ja Jokker on nagu abilised/sotsiaaluurijad, kes aitavad sellele konkreetsetele loole lahendust leida. Etenduse eesmärk on luua ruum, kus inimesed on dialoogis.

13 aastat on VAT Teatri lahutamatu osa olnud VAT Teatri Foorumgrupp. Publikut dialoogi kaasavas etenduses mängivad seekord kaasa ka VAT Teatri näitlejad ja kontorirahvas.Tegu on seega erilise sündmusega!
Vaatajate ette jõuab 3 lugu tänasest päevast. Vaatajatel-näitlejatel on võimalus lugusid muuta.

Tänased lood aitas üles leida foorumteatri kauaaegne praktik Iwan Brioc Walesist.

Foorumteater on teatri ja kogukonnatöö kohtumispunkt. Teater ja mäng elavad igas inimolendis ning annavad meile võimaluse unistada ja tabada muutuste võimalikkust.

Jokker:
Margo Teder
Osades:
Katariina Ratasepp, Mari-Liis Velberg, Inga Sermann, Tiiu Talvist, Meelis Põdersoo, Ago Soots, Pille Kose, Agnes Merilo ja Anne- Liis Rips

Pildid ja videod