2012.KUNSTITÖÖTUBA „TEINE VÕIMALUS” pärast etendust „Salto Mortale”

SIHTGRUPP: Alates 12. eluaastast.
Toimub: Pärast etendust „Salto Mortale“. Töötati välja 2012.
Kestus: 1,5 tundi (90 min).
Koht ja tingimused: klassiruum, kus saab toolid-lauad seina äärde lükata.
Osalustasu grupile: 64 eurot (väljaspool Tallinna lisandub kütusetasu).

Läbiviijad:
Pille Kose on teatrikunstnik, kes armastab kujundada nii kaasaegse tantsu kui draamalavastusi. Talle tundub, et kui lavastuse tegemine ise on juba paras kunsttükk, siis noortele teatri tegemine nõuab juba kõrgemat pilotaaži. VAT Teatris lavastusala juhina töötab ta märtsist 2011 ja on lavastuste „Salto Mortale”, „Rekvisiitori tähetund”, „Andromeda saar”ja „Tsaar Saltaan” kunstnik.
Katariina Ratasepp lõpetas EMTA Lavakunstikooli 2012. aastal, samal aastal asus tööle VAT Teatrisse. Katariina mängib VAT Teatri lavastustes „Kirjaklambritest vöö”, „Salto Mortale”, „Faust”, „Andromeda saar”, „Tsaar Saltaan” ja uuslavastuses „Sokrates”.

Sisu: Mõnikord võib juhtuda, et midagi üsna väikest jääb tegemata või ütlemata. Mõnikord ei tarvitse sellest midagi juhtuda, mõnikord võib aga kõik pöördumatult muutuda. Et kõik ladusamalt sujuks, peavad inimesed omavahel suhtlema. Läbi mänguliste ülesannete avabki töötuba lavastuse „Salto Mortale” sisu ja annab võimaluse tegelaste käitumise üle veelkord järele mõelda, et endale ja teistele lähemale jõuda. Suhtleme, mängime ja fantaseerime. On rohkelt ruumi vabadele mõtetele ja loovale arutlusele. Keskendume tegelastele ja seeläbi iseendile – miks käitume nii, nagu käitume? Õpilased saavad töötada nii individuaalselt kui ka grupis ning küsida küsimata jäänud küsimusi.

Katariina Ratasepa kommentaar: Võõrastele muredele lahenduse otsimist võib võtta mõtteharjutusena, algoritmi leidmisena. Ja kui oskad neid algoritme leida teiste mustreid läbi närides, siis ühel päeval avastad end vaatamas oma elu distantsilt, piisavalt eemalt selle jaoks, et näha, kus täpselt on sisse jooksnud viga. Et siis asuda parandama. Teiste vigadest õppimine loob eeldused omaenda vigade märkamiseks.
Pille Kose kommentaar: Vaba õhkkond ja mänguline lähenemine tõsistele teemadele toob head vaheldust tavapärasele koolitööle. Oleme rõhku pannud nii abstraktse mõtlemise arendamisele kui ka seoste loomisele enda elu ja lavaloo vahel. Kindlasti ei tasu ka alahinnata võimalust kohtuda lavastuse loojatega.

“SALTO MORTALE” TÖÖTUBADE JA NÄIDENDI LUGEMISE PILTE

FOORUMLUGU “SALTO MORTALE” TEEMAL VHK