Salto Mortale

Mängud kuristiku serval.

“Salto Mortale” on lugu tavalistest noortest ebatavalises keskkonnas – rändavas lõbustuspargis, kus suvepuhkusele minek ei tähenda mitte sõpradega rannas lesimist, vaid perefirma heaks töötamist ja pidevat ringi reisimist. Sellegipoolest mahuvad karussellide ja täpsusviskamise putkade vahel üles kasvanud 14-aastase Valteri ellu nii seiklused sõpradega kui ka tülid noorema õe Annaga, kes on vanemate silmis ideaalsuse kehastus. Valter näeb Annas peale tüütu plika veel kiuslikku türanni, kes kogu positiivse tähelepanu ebaõiglaselt endale võtab, nii et kui poisi parim sõber Annasse armub, otsustab Valter tegutseda. Tema tegu viib aga tagajärgedeni, mille eest tuleb vastutada. Päriselt.

Tegemist on koostöölavastus Slovakkia Teatrinstituudiga projekti Platform 11+ raames. Noored näitekirjanikud Kristiina Jalasto ja Michaela Zakutanska (Slovakkia) kirjutasid koostöös 2 noorsoonäidendit, mis põhinevad ühiselt loodud tegevusliinil ja karakteritel. Bratislavas lavastas Michaela Zakutanska loo “Salto Mortale Kombat” kevadel Kati Kivitar. VAT Teatris esietendub Kristiina Jalasto lugu kevadel 2012 samuti Kati Kivitari nägemuse järgi.

Näidendid ja lavastused saavad teoks tänu Euroopa Komisjoni poolt rahastatavale teatriprogrammile Platform 11+. Teatrivõrgustik, mis hõlmab 13 teatrit 11 Euroopa riigist keskendub noorsoole mõeldud uue dramaturgia lavaletoomisele. Projekti juhtteatriks on Brageteatret Drammenist Norrast ja projekti juhiks Dirk Neldner Saksamaalt.

Etendus oli ühes vaatuses ja kestais 1 tund ja 20 minutit.
Esietendus 6. märtsil 2012 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Kokku oli 34 etendust, neist 26 Tallinnas ning 8 üle Eesti.

Autor:
Kristiina Jalasto (EMTA Lavakunstikool)
Michaela Zakutanska (Slovakkia)
Lavastaja:
Kati Kivitar (RO Estonia)
Kunstnik:
Valguskunstnik:
Muusikaline kujundaja:
Videokujundaja:
Peeter Ritso
Fotograaf:
Siim Vahur

Pildid ja videod