Improteatri töötuba

Improteater – avasta loovust ja enesekindlust meie töötoas. Vali mänguline või teatraalsem fookus ja naudi loovust uues keskkonnas!

SISU:

Improteatri töötoas loome pingevaba ja turvalise keskkonna, kus osalised saavad end vabalt tunda ja avastada endas uusi külgi. Lõbusate harjutuste ja grupimängudega käivitame loovuse ja fantaasialennu, arendame tähelepanu ja reaktsioonikiirust, parandame koostöövõimet ning õpetame naerma eksimuste üle. Läbi improviseerimise kasvatame enesekindlust ja esinemisjulgust ning arendame avatud ellusuhtumist. Improviseerida võivad kõik(!), kes soovivad veeta suurepäraselt aega! Improteater on mõeldud kõigile!

Võimalik on valida kahe eri fookusega improteatri töötoa vahel. Mängulisema fookusega töötoas keskendume rohkem mängudele, mille eesmärk on julgustada osalejaid olla avatud, siirad ja spontaansed. Jätkame improvisatsiooni tutvustavate tehnikate ja mängudega, mis õpetavad mitte ainult ennast, aga ka partnerit kuulama ja tähele panema.

Osalemiseks ei pea olema näitlemiskogemusega või suur teatrisõber. Eesmärk on näidata, kuidas positiivne ellusuhtumine, teineteise märkamine, enda ja teiste usaldamine ning ühtne koostöö sihile viib.

Teatraalsema fookusega improteater on töötuba, kus uurime spetsiifilisemalt impronäitleja oskusi – stseenide loomist, karakterite mängimist, dialoogi ja narratiivi arendamist. Eelnev näitlemis- või esinemiskogemus tuleb kasuks, aga pole tingimata vajalik.

Improteatri töötuba saab hästi siduda näiteks kirjanduse, muusika, kunsti vm tunniga, kus tegeletakse loomingulisusega. Improteatri põhimõtted aitavad kaasa ideede genereerimisele, lahenduste leidmisele ja annavad julgust kujutluse väljendamiseks igas vormis.

Töötuba haakub õppekava läbivate teemadega: elukestev õpe ja karjääri planeerimine, kultuuriline identiteet, tervis ja ohutus.

 

LÄBIVIIJAD:

Mairi Tikerpalu on kutseline näitleja ja Improteatri IMPEERIUM asutajaliige, kes lisaks IMPEERIUMile tegutseb vabakutselisena erinevates Eesti teatri-, tele- ja filmiprojektides. Lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejana. Läbinud improteatri koolitusi mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud õpetajate käe all. Annab improteatri tunde NUKU teatri noortestuudios ja Von Glehni teatris. Töötanud nii laste, noorte kui ka täiskasvanutega erinevates improteatri töötubades, laagrites ja koolitustel.

„Improteatri õpetamise puhul naudin kõige enam seda, kuidas impro inimestele mõjub. Näen,
kuidas nad järk-järgult kasvavad enesekindlamateks, mängulisemateks ja rõõmsamateks!”

Rauno Kaibiainen on kutseline näitleja ja Improteatri IMPEERIUM asutajaliige. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejana ja läbinud improteatri koolitusi mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud õpetajate käe all. Lisaks on ta läbinud koolitusi ka commedia del´arte ja maskiteatri valdkonnas. Tööalaselt tegeleb Rauno lisaks traditsioonilisele ja improvisatsioonilisele teatrile ka visuaal-, varju-, devise- ning nukuteatriga. Ta on õpetanud improteatrit erinevates laagrites ja koolitustel igas vanuses inimestele, lisaks annab ta improteatri tunde näitleja eriala tudengitele TÜ Viljandi kultuuriakadeemias.

 


 

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:

Piret Soosaar-Maiberg
Haridustegevuste juht / piret[at]vatteater.ee

 

Juhul, kui fotoalbum näitab mitte galeriid, aga nimekirja fotodest, klikka paremal ülal “Download” nupu kõrval ruudustikule, et avaneks fotode galerii. Toodud on mitte kõikide toimunud töötubade, vaid valik fotosid.

FOTOD TÖÖTOAST ARUKÜLAS

FOTOD 32.KESKKOOLIS TOIMUNUD TÖÖTOAST (OSALESID 10.KL ÕPILASED)

FOTOD TÖÖTOAST PAIDE GÜMNAASIUMIS

FOTOD KOOLINOORTE TEATRIPÄEVALT NARVAS

FOTOD TÖÖTOAST HAAPSALU KUTSEHARIDUSKESKUSE NOORTELE

FOTOD JÄRVEOTSA GÜMNAASIUMIST

FOTOD IMPROTEATRI TÖÖTOAST “LOOVAT MÕTLEMIST” (OSALESID 32.KESKOOLI 10.KL ÕPILASED)

FOTOD IMPROTEATRI TÖÖTOAST (OSALESID LILLEKÜLA GÜMNAASIUMI 7.KL ÕPILASED)

VALIK IMPROTEATRI TÖÖTUBADE PILTE

ALLALAETAV PIKEM TÖÖTUBADE MATERJAL HOOAEG 2022-2023

TOETAV KÜSIMUSTIK, mida saab rakendada pärast mistahes etenduse vaatamist

 

Improteatri töötuba on olnud VAT Teatri töötubade valikus alates 2012.aastast.

Sihtgrupp:
Alates 10.eluaastast
Toimub:
Iseseisvalt või pärast vabalt valitud etenduse külastust
Kestus:
1,5 tundi (90 min)
Koht:
Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või väiksem aula
Tingimused:
Osalejad võiksid kanda pükse, siis on lihtsam harjutusi teha
Osalustasu grupile:
160 eurot (väljaspool Tallinna lisandub kütusetasu)