VAT Teatrit ootavad suured muutused!

VAT Teatrit ootavad suured muutused!

VAT Teatri äsja alanud 35. hooaeg toob teatri senisesse elukorraldusse suuri muutusi.
Kuna jaanuarikuus kolime Rahvusraamatukogust selle remonti mineku tõttu välja ning seame end sisse Sakala 3 teatrimajas, pakume oma sõpradele veel viimast võimalust vaadata meie väärt lavastusi, mida me oma uude asupaika kaasa ei võta.

Nii mängime repertuaarist maha mitmed lavastused, mis on meie publikut juba mõnda aega rõõmustanud. Viimaseid kordi näeb sel sügisel lavastusi “Sõjasõltlane“, „Müller peab lahkuma“, „Kolm versiooni elust“, “Pariisitar“, „Blow-up“, „Dekameron”, „Kas kalad magavad?” ja “Kiskja“. Enamasti toimuvad nende lavastuste viimased etendused oktoobris ja novembris Rahvusraamatukogus, vaid „Pariisitar” jõuab enne lõpetamist teha tuuri mööda Eestit ning viimane etendus toimub 8. veebruaril KUMU Auditooriumis.

Uudne lugu Oidipusest ja Antigonest

VAT kolib raamatukogust Sakala majja küll poole teatriaasta pealt, kuid meie hooaja esimene esietendus “Oidipus. Antigone” toimub seal juba 27. septembril. Lavastus põhineb Sophoklese näidenditel “Kuningas Oidipus” ja “Antigone”. Mõlemad on ajatud lood valitsemisest, vastutusest ja väljakutsetest, millega kodanikud ja valitsev võim keerulistel aegadel kokku puutuvad. Kas pole tänapäevased teemad!
Lavastaja Tanel Saar on loo lahendanud talle omases võtmes: „Kuna Oidipuse ja Antigone lugu on käsitletud eraldi, aga müüdina on nad üks tervik, siis otsustasin need kaks näidendit oma lavastuses ühendada üheks terviklooks. Olen oma senises loomingus alati teadlikumalt otsinud füüsilisi ja visuaalseid väljendusvahendeid ning püüdnud luua tähendusi kehakeele abil. Juhindun ideest, et keha ja kehakeel ütleb rohkem kui tuhat sõna.” Lavastuse dramaturg on Mihkel Seeder, kunstnik Pille Kose, originaalmuusika autor ja esitaja Madis Muul, valguskunstnik Rommi Ruttas. Laval on Maarja Tammemägi, Margo Teder, Meelis Põdersoo ja Madis Muul ning mitmes meie lavastuses kaastegev, kuid värskelt VAT Teatri trupiga liitunud Karolin Jürise.

Sel sügisel mitmed paketid viimast korda!

Kutsume kõiki tellima meie „lavastus+töötuba”-pakette, sest mitmed neist on saadaval vaid sellel sügisel. Paketid on loodud õpilastele tervikkogemuse loomiseks, sidudes kokku käsikirja teemad, teatrikülastuse ja erinevad loomingulised väljakutsed/ülesanded/analüüsimeetodid. Lavastuste mahaminemise tõttu jõuavad lõpule ka „Kiskja” (seotud töötuba: „Seksuaalsus ja meie õigused” ja kirjalik materjal), „Kas kalad magavad?” (+”VATinaarium” ja kirjalik materjal), „Müller peab lahkuma!” (+foorumteater) ja „Dekameroni” (+”VATinaarium) paketid.
Edaspidi jäävad valikusse paketid lavastuste „#kaotamindära” ja „Pal-tänava poisid” juurde. Töötuba „VATinaarium” laieneb enamate lavastuste juurde: „Oidipus. Antigone”, „Romeo ja Julia”,„Tallinnville” „Juudit”, „Kauka Jumal”, „Faust”. Samuti pakume osasid töötube veebi teel: lookirjutamine, näidendikirjutamine, „VATinaarium”, loovkirjutamine õpetajatele ja „Seksuaalsus, identiteet ja meedia mõjud”. Valdav osa töötube saab korraldade ka teatrikülastusest eraldi (nt tantsutöötoad, improteater, kirjutamistöötoad, lavavõitlus). Uudisena on loomisel töötuba vastvalmiva noortelavastuse „Tähenduserrorid” (tööpealkiri) toetuseks, millega seotuna on käimas ka aktiivne ettevalmistusprotsess koostöös noortega. Lisainfot kodulehelt Õpetajate rubriigist.

Täname koostöö eest ja püsime terved!

Teie VAT Teater