VAT Teater esitleb: In Memoriam Bellingshausen

13. oktoobril esietendus VAT Teatris Joel Väli autorilavastus „In Memoriam Bellingshausen”, mis räägib katsest elu võimalikkust avastada ning enese lõplikkust hällitada.

Selle nädala neljapäeval esietendus VAT Teatris Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiaõppe tudengi Joel Väli diplomitöö „In Memoriam Bellingshausen”. Lavastaja räägib, et lavastuse loomiseks saadi inspiratsiooni 9. oktoobril 2018. aastal toimunud Bellingshauseni polaaruurimisjaamas kahe teadlase vahel toimunud pussitamisest, mida kinnitavad ja tunnistavad ka teadlased ise.

„Miks pussitati, kuidas pussitati, millega pussitati, polegi ehk oluline, sest sündmus on vaid üks võimalik variant elust ning tegelik potentsiaal peitub sündimata variantides,” avaldab Väli. Ta lisab, et lavastuses toimumata sündmus on ettearvamatu ning vana varemeilt jätkamiseks vaadatakse ümber ruum ja omavahelised kokkulepped. „Lavastuses inimesed ei räägi, vaid tegutsevad. Nad mõtlevad asju ringi, otsivad uusi vaatenurki, võitlevad, heituvad, allutavad ja alistuvad,” lisab Väli.

Lavastuses astuvad üles Ursel Tilk (Eesti Draamateater) ning Markus Truup. Dramaturg on Andreas Kübar, valguskunstnik Leon Augustin Allik, muusikaline konsultant Markus Robam. Lavastuse produtsent on Egert Kadastu.

„In Memoriam Bellingshausen” esietendus 13. oktoobril 2022 Sakala 3 Teatrimaja kammersaalis.