VAT alustab tegevust Sakala 3 Teatrimajas

 

VAT Teater alustab sel nädalal tegevust Sakala 3 Teatrimajas. Esimene lavastus, mis Rahvusraamatukogu Teatrisaalist Sakala tänavale kolib, on Andrus Kivirähki “Alias” Aare Toikka lavastuses. Esimene etendus nö uues majas on juba täna õhtul kell 19 ning see on “Aliase” avalik salvestus etenduse korras.

Kahe endise koolikaaslase sõpruse loos mängivad Merle Palmiste, Piret Rauk ja Tanel Saar. Lavastust on suure menuga mängitud juba 95 korda, sel esimesel etendusel uues saalis salvestab etenduse Elisa Stage. Saalis on teletehnika, salvestus toimub etenduse ajal koos publikuga.

Lavastused tuuakse üle

VAT Teater on järjekindlalt tegutsenud juba ligi 35 aastat, neist viimased 20 aastat Eesti Rahvusraamatukogus. Nüüd algab uus etapp eesti esimese vabateatri loos, kolime uude majja ja palju suuremasse saali. Esmalt kanname suure hulga lavastusi uude saali üle: „Faust“, „Dekameron“, „Kauka Jumal“, „Toulouse“, „Tallinnville“, „Pal-tänava poisid“ – neid kõiki saab nüüd näha aadressil Sakala 3 kõrges ja hea ventilatsiooniga black boxis.

Siiamaani oleme pidanud suuremateks lavastusteks otsima saali mujalt. Sakala saali kolimisega tahame koondada oma repertuaari ühte kohta, et inimesed ei peaks VATi enam mööda linna taga otsima.

VAT on suurte lugude suur teater, pildiline, tähendusrikas ja ülev; teatri programm on rikas ja klassikalugudel on VATi mängukavas alati koht, samuti nagu eesti algupäranditel.

Sel talvel ja kevadel aga jätkame veel lavastuse “Romeo ja Julia” mängimist Vabal Laval, uued etendused juba uuel nändalal.

Andrus Kivirähki kõmulist „Juuditit” Henessi Schmidtiga nimiosas näeb aga praegu veel KUMU Auditooriumis, uued etendused juba 13., 14. ja 15. jaanuaril.

PuudutaVAT Teatrit!