UUS JUTUVÕISTLUS “VAT, KUS ERROR!”

Uhiuus jutuvõistlus õpilastele – „VAT, KUS ERROR!”

Loe Mihkel Seederi uut artiklit Õpetajate Lehes “VAT Teater kutsub koolinoori tähenduserroreid märkama”.

Oleme alustanud ka uut põhjalikku protsessi, kuhu on kaasatud eri rahvuses noored ja ka teatritegijad. Kuulutame õpilastele (vanus 14-19) välja uue jutuvõistluse, millega otsime inspiratsiooni noortelavastuseks 2021. aasta sügisel. Koostöös Goethe Instituudiga arendame projekti „Tähenduserrorid”, mille eesmärk on noorte abiga luuga värske ja kõnekas lavalugu, mis keskendub sõnadele, mõistetele, tähendustele ja sellele, kui lihtne neid on valesti kasutada.

Piisab eksida vaid ühe tähega, usaldada pimesi tõlkeprogramme või liialdata võõrsõnadega ning tulemuseks võib olla paras arusaamatus. Vahel on see eksitus koomiline, vahel piinlik, vahel aga võib sellest tekkida asjatu konflikt. Kutsumegi noori üles panema kirja selliseid üllatuslikke, piinlikke, naljakaid, kõnekaid juhtumisi, mis on nendega juhtunud või mida nad on pealt näinud. Loomulikult võib olukorra ka välja mõelda.

Jutu palume kirja panna vabas vormis (mitte pikemalt kui 1 lk) ja saata aadressil mihkel@vatteater.ee, pealkirjaga „VAT, KUS ERROR!”. Tekstile võib lisada ka illustreerimiseks näiteks foto või kuvatõmmise vestlusest (eriti olukordades, kui mängus on autocorrect).

Jutte ootame 01. märts 2021. Haaravamate lugude autoreid premeerime tasuta teatripiletitega. Lisaks kutsume 6 kõige silmapaistvama töö saatjad lavastuse proove külastama ning lavaloo arengus kaasa rääkima.

SOOVITUS: Võistlus sobib hästi ka ülesandeks nt emakeele või kirjanduse tunni raames. Ideede kogumiseks, kuidas juttu kirjutada, võib aga ka kutsuda meie kirjutamistöötubasid – lookirjutamine, näidendikirjutamine, „VATinaarium” või loovkirjutamine, mida praegustes oludes teeme veebiteel.

Lähemalt võistluse kohta: https://vatteater.ee/et/opetajale/35/uus-jutuvoistlus-vat-kus-error.html.

Võistluse info Huvitav Kool blogis “VAT Teater kutsub koolinoori osalema jutuvõistlusel “VAT, KUS ERROR!”