“Vat, kus dialoog!” stseeni­kirjutamise konkurss

 

VAT Teatri jaoks on äärmiselt oluline, et kooliõpilased tutvuksid teatri võimalikult erinevate tahkudega. Me soovime, et teiste kõrval tõuseks esile ka näidend, mida pahatihti peetakse lugemiseks liiga ebatavaliseks või väsitavaks. Ometi on aga näidend kirjutatud inimesele kõige loomulikumas vormis – dialoogis. Igapäevaselt sünnivad märkamatult tuhanded uued dialoogid. Argivestluste kõrval aga võib vahel juhtuda kõige ebatavalisemaid asju. Kui neist vaid mõnedki kirja saaks, siis võiks sellisest stseenist välja kasvada suurejooneline lugu.

Et julgustada kooliõpilasi dialoogiga ise kätt proovima, kuulutab VAT Teater välja kolmeosalise projekti „VAT, KUS DIALOOG!”. Selle esimene samm on stseenikirjutamise konkurss, millest on osalema oodatud kõik 8.–11. klassi õpilased.
Stseen on näidendi väikseim ehituskivi – tihti anekdootlik ja alles poolik lugu, millest ühel päeval võib kasvada näidend. Just selliseid väikseid dialoogikatkeid, pikkusega 1–2 lk, VAT Teater ootabki.
Konkursi tähtaeg on 27.03.2018Tööd saata aadressil mihkel@vattteater.ee.
Põnevamad tekstid avaldatakse VAT Teatri kodulehel.
Alates jaanuarist 2018 ilmuvad VAT Teatri kodulehel soovitused ja näited, kuidas stseeni kirjutada. Samuti võib inspiratsiooni ja näpunäidete saamiseks kutsuda kooli näidendikirjutamise töötoa.

Kuni kümnele teksti saatnud õpilasele tehakse ettepanek osaleda ka projekti teises osas „Dialoogilaboris”, mis leiab aset 2018. aasta sügisel ning mille raames läbivad osalejad mitmeid näidendikirjutamise töötube ja kohtuvad erinevate teatripraktikutega. Projekti kolmas osa „Lavaproov”, leiab aset 2019. aasta kevadel ja siis jõuab kuni kolme noore näitekirjaniku tekst proovisaali ning sealt edasi lavastatud lugemise vormis publikuni.

See projekt on nii neile, kellel on ambitsioon astuda esimesi samme näitekirjaniku teel, kui neilegi, kes tahavad näidendite ja teatri maailmaga lähemalt tutvust teha.

Rohkem infot: mihkel@vatteater.ee.