Saksa näidendite lugemine

Koostöös Goethe Instituudiga

3. novembril 2015 algusega kell 16.00 jätkub VAT EKSTRA sari uute saksakeelsete näidendite ettelugemisega Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Goethe Instituudi kaasabil valisime värskest saksa näitekirjandusest välja neli põnevat ja olulist teksti – näidendid tõlgiti eesti keelde ja kantakse nüüd lavastatud lugemistena ette. Need tekstid on Saksamaal algatanud mitmeid põnevaid diskussioone, sest puudutavad ühtaegu nii väga suuri kui ka igapäevaseid teemasid nagu surm, armastus, haridus ning laste ja vanemate vaheline suhe.

Valikus on näidendeid igale vanusegrupile. Sissepääs uute näidendite lugemisele on kõigile prii!

PROGRAMM:

16.00 – Jens Raschke „Kas kalad magavad?”
Sihtrühm: algklassid

Mononäidend 10-aastasest Jettest, kes aasta eest kaotas oma väikese venna. Ta mõtleb möödunud rasketele aegadele ja püüab aru saada oma vanematest, kes näivad aeg-ajalt kehvemini asjadega toime tulevat kui ta ise. Samal ajal soovib ta leida vastust tõeliselt olulistele küsimustele – nagu näiteks: kas kalad üldse magavad?

Lavastaja: Aare Toikka (VAT Teater)
Näitleja: Liisa Saaremäel (EMTA lavakunstikooli 27. lend)

17.00 – Thomas B. Hoffmann „Armastusarmastus? Armastus?”
Sihtrühm: põhikool

Pealkiri ei peta – see näidend räägib armastusest. Täpsemalt sellest, et armastus pole isegi praeguses kibekiires ja digitaliseeritud maailmas kuskile kadunud. Isegi mitte suur ja poeetiline armastus.

Lavastaja: Laura Kalle (EMTA lavakunstikooli 27. lend)
Näitlejad: Karmo Nigula, Jürgen Gansen ja Lauli Otsar (EMTA lavakunstikooli 27. lend)

18.00 – Lutz Hübner „Raev”
Sihtrühm: põhikool, gümnaasium

Juli on noor ja idealistlik õpetaja. Chris on juba korra lõpuklassi kordama jäänud ja on tekkinud oht, et tal tuleb lõputunnitsusest jälle suu puhtaks pühkida. Niisiis astub Chris meeleheitliku sammu, et Julilt abi paluda, kuid see lõppeb katastroofiliselt. Poisi peale kaebamise asemel teeb õpetaja aga midagi täiesti ootamatut. Nüüd peavad mõlemad osapooled välja selgitama, missugusesse mängu nad on end seganud.

Lavastaja: Jim Ashilevi (Von Krahli Teater)
Näitlejad: Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater) ja Tõnis Niinemets (Von Krahli Teater)

19.00 – Lutz Hübner „Proua Müller peab lahkuma”
Sihtrühm: lapsevanemad

4. klassi õpilaste vanemad on jõudnud ühisele nõule: klassijuhataja Müller on nende laste jaoks ebakompetentne ja ta tuleb sundida lahkuma – laste heaolu nimel! Näiliselt lihtne ülesanne aga osutub tunduvalt keerukamaks. Kogenud pedagoog ei kavatsegi oma elutööst nii lihtsalt lahti lasta.

Lavastaja: Auri Jürna
Näitlejad: Elina Reinold, Aita Vaher, Liisa Pulk ja VAT Teatrist Tiina Rebane, Margo Teder ning Tanel Saar

Projekti toetavad Goethe Instituut ja Eesti Kultuurkapital

GI_Logo_horizontal_black_sRGB_300

kulka_logo_300