Playfair

25. oktoobril kl 19.30 tuleb Rahvusraamatukogu Teatrisaalis ettelugemisele mitu uut noortenäidendit. Üritus on tasuta!

Lugemisele tulevad:

1. katkend Argentiina näitemängust „Stay here“ – „Jää siia“. Autor Luz Rodríguez Urquiza.
Lugu 13-aastase poisi ja 14-aastase tüdruku sõprusest, selle tekkimisest, arenemisest ja täiskasvanute sekkumisest sellesse.

2. katkend Eesti ja Ungari koostöös valmivast näitemängust „HELP“. Autoriteks Aare Toikka ja Péter Horváth.
See on lugu kahest noorest, tüdrukust ja poisist, kes satuvad ootamatult äärmuslikesse tingimustesse. Nad on eemal turvalisest keskonnast, nad ei tea, mis nendega homme juhtub.

3. katkend Slovakkia näitemängust „Mňa kedys´“ – „Mulle kunagi“.
Näidendi tegevus leiab aset 14-aastaste 9. klassi õpilaste seas. Tegelased kohtuvad koolis, pärast kooli krundil või kodus. „Mulle kunagi“ on kohaspetsiifiline lavastus, mis ei ole mõeldud esitamiseks laval, vaid pigem tavalises klassiruumis ning vaatajad-õpilased järgnevad näitlejatele mööda koolimaja.

4. katkend Tšehhi näitemängust „TEĎ 55 31 13 já“ : „PRAEGU 55 31 13 mina“, mis on valminud grupitööna koolinoorte ja professionaalsete teatritegijate vahel.
Teksti fiktiivsus seisneb selles, et kogu tegevus toimub ühe päeva jooksul, ja päeva lõpuks on viiest lapsest saanud viis täiskasvanut. Üleminekuhetke otsimine, müstilise muundumishetke avastamine ei ole ainult selle lavastuse teema leitmotiiv, vaid see tõstatab ka küsimuse, kas on üldse võimalik määrata puberteedi-ea piirjooni.

5. katkend Briti näitemängust „The Mystery of Jack and The Clones of Chaos“ – „Jack ja Kaose-kloonide müsteerium“. Autor Richard Hurford.
Jack – kolmeteistkümne-aastasest poisist, kes usub, et tema üle võtavad võimust tema enda erinevad kloonid.  Nad näevad välja ja räägivad täpselt nagu ta ise, aga käituvad nii nagu ta ise kunagi ei teeks.

Katkendeid loevad Meelis Põdersoo, Agnes Aaliste ja Tallinna 32. kekkooli teatriklassi noore. Ettelugemise lavastaja Ago Soots. Autor Michaela Zakutanska.