Online-konverents HOPE 2022

Rahvusvaheline online-konverents “HOPE” 4.-6. aprillil 2022

Rahvusvaheline teatrivõrgustik “PlayOn!” kutsub teist aastat järjest ellu online-konverentsi “HOPE”, mille alapealkiri on sel korral – “Immersive theatre in expanded spaces” (kaasava teatri võimalused siin ja veebis).

Kaks ja pool päeva kestev konverents annab huvilistele võimaluse kuulata üle 20 eksperdi ja praktiku ettekandeid sellest, kuidas uued tehnoloogiad saavad teatri võimalusi nii tegijate kui publiku jaoks tunduvalt laiendada. Virtuaal- ja liitreaalsus, tracking-tehnoloogiad, robotid, bineural-heli, äpid ja metaverse pakuvad ohtralt mängulisi võimalusi, kuidas teater jõuaks saalist välja ning kaasaks ootamatutel ning inspireerivatel viisidel. Tuleviku teater on demokraatlik teater, kus publikul on tunduvalt rohkem vabadusi ning õigusi lavaloo kogemiseks ning selle arengutes kaasarääkimiseks.

Online-konverentsi raames toimuvad ettekanded, vestlusringid ja töötoad. Kõik see on huvilistele tasuta. Vajalik on vaid registreerimine siin.

Ajakavaga saab tutvuda siin.

Konverents toimub inglise keeles ja kesk-euroopa aja järgi.

“PlayOn!” on Euroopa Komisjoni toetatud rahvusvaheline teatriprojekt, mis ühendab üheksat euroopa teatrit ning mitmeid ülikoole ja teisi loomingulisi asutusi. Projekti eesmärk on kaardistada teatri ning virtuaalmaailma ühisala ning rakendada loomingus uuenduslikke tehnoloogiaid. VAT Teater on projekti juhtiv partner.

 

Pildid ja Videod