Lavastatud lugemine: “Patricu trikk”

Koostöös Goethe Instituudiga

3. mail kell 18.00 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

4. mail leiab aset järjekordne VAT EKSTRA, mis sel korral on lavastatud lugemine. VAT Teatri ja Goethe Instituudi ühistööna jõuab publikuni Kristo Šagori näidend „Patricku trikk”. Noorele vaatajale suunatud näidend räägib 11-aastasest Patrickust, kes kuuleb pealt oma vanemate vestlust. Talle jääb kõrvu, et peagi ilmavalgust nägev väikevend ei hakka võib-olla kunagi rääkima. See tekitab Patrickus suurt imestust – miks ei peaks kauaoodatud vennas tahtma temaga kõneleda? Kuidas teda selleks ikkagi motiveerida? Ja üleüldse, mis imeasjad need tähed ja sõnad on, mis häälepaelte võnkumise abil inimestest välja paiskuvad ja ühtaegu nii mõistmist kui arusaamatusi tekitavad?

„Patricku trikk” on tempokas kahemehe-näidend, kus huumoriga käsitletakse teemadena nii keelt, kultuuri kui vaimset puuet. Kaks näitlejat loovad ohtrate rollivahetustega maailma, kus Patrickul ja tema veel sündimata vennal tuleb rinda pista kõikvõimalike väljakutsetega ning otsida vastuseid Patricku sõpradelt, kooliõpetajatelt, poksitreenerilt, teadlaselt ja veelgi üllatavamatelt tegelastelt. Tekst on suunatud algkooli viimastele ja põhikooli esimestele klassidele, kuid kõnetab oma huumori ning terava teemakäsitlusega ka vanemaid vaatajaid. Tekst võib huvi pakkuda nii kooliteatritele, harrastustruppidele kui professionaalsetele teateritegijatele.

Populaarne ja viljakas saksa näitekirjanik-lavastaja Kristo Šagor (s 1976) kirjutab peamiselt lastele ja teismelistele. 2014. aastal valminud „Patricku trikk” võitis maineka Baden-Würtenbergi noorteteatripreemia. Eesti publikule on aga Šagori nimi veel õige tundmatu. Aeg on see viga parandada!

Lugemine leiab aset üritustesarja „Saksa Kevad” raames.

Vaata ka „Saksa Kevade” kodulehele 

Sissepääs on kõigile prii!

LIITU ÜRITUSEGA FACEBOOKIS

Kristo Šagor (Saksamaa)Liis KolleSander PukkMarkus Habakukk ja Jürgen Gansen (Kuressaare Linnateater)

Autor: Kristo Šagor (Saksamaa)
Tõlkija: Liis Kolle
Lavastaja: Sander Pukk
Näitlejad: Markus Habakukk ja Jürgen Gansen (Kuressaare Linnateater)