Lavaproov II: Kataloog

Autor: Liis Sein
Lavastaja: Jim Ashilevi (Von Krahli Teater)
Esitavad: Mari Jürjens, Tiina Tauraite, Tõnis Niinemets ja Kait Kall (Von Krahli Teater) ning Margus Prangel

1. detsembril kell 18.00 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

VAT Teatri sündmustesari VAT EKSTRA alustab sel hooajal järjekordse „Lavaprooviga.” Projekti eesmärk on pakkuda lootustandvatele näitekirjanikele võimalus teha koostööd aktiivsete teatritegijatega. Autor saab käia proovides ning osaleda loomisprotsessis täisväärtusliku liikmena. Kuigi „Lavaproov“ on noorele autorile äärmiselt vajalik isiklikuks arenguks, pakub see temale ka olulise võimaluse kohtuda publikuga. Niisiis on teatrisõprade selle aasta esimene jõulukink just näidendi „Kataloog” lavastatud lugemine 1. detsembril.

Kataloog” on ühtaegu humoorikas ja murettekitav lugu maailmast, kus kataloogiga saab endale tellida absoluutsel kõike – isegi seltskonda. Mis aga teha siis kui garantiiaeg on läbi, kuid posti teel saabunud inimene ei kavatsegi lahkuda? Kataloogis ei olnud ju sõnagi juttu vabast tahtest?!

Liis Sein (s 1983) on õppinud andragoogikat, töötanud aastaid koolitusvaldkonnas ja on hetkel kahe lapsega kodune ema. Näitekirjanikuna meeldib talle end proovile panna, nii ka oma esimese komöödia näidendi kirjutamisel, kus sai selgeks tõsiasi, et nalja on väga raske teha…

Esimene „Lavaproov” jõudis huvilisteni 2014. aasta sügisel, kui Margo Tederi, Tanel Saare, Aare Toikka ja autori Leen Toome ühistööna kanti ette lühinäidend „Kiiver”.

Projekt „Lavaproov“ sünnib koostöös loovkirjutamiskooliga Drakadeemia ja seda toetab Eesti Kultuurkapital.

Siisepääs on kõigile prii!

LIITU ÜRITUSEGA FACEBOOKIS