II Foorum-teatrite festival

Festivali korraldasid VAT Teater ja Lille Maja ning toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tampere Maja.

Kahe päeva jooksul toimusid intentsiivsed töötoad nii tänavateatri kui foorumteatri vallas, mida juhendasid Jouni Piekkari ja Micke Renlund. Ühiselt uudistati foorumteatriga tihedalt seotud teemat unistuskutse ja mängiti üksteisega läbi foorumteatri lugusid.

Teiste seas jagas oma kevadel 2010 foorumgrupi ühistööna valminud lugu ka VAT Teatri Foorumgrupp. Foorumnäitlejad: Anete Pelmas (Maarja), Erika Sall (Kaiti), Mihkel Vaim (Joosep-Joonas) ja Nikolai Kunitsõn (Kalle). Jokker: Mari-Liis Velberg.

Festivali lõpetasid gruppide ühistööna valminud etendused, mida huvilised said Tartu kesklinnas vaadata – tänavaetendus ja kaks foorumlugu.

Loe festivali kohta lähemalt: http://tartu.postimees.ee/272952/unistus-kutsus-naitlejad-tartusse

Fotosid saab uudistada ja kaasa elada:
http://public.fotki.com/PoMerlin/kik-mis-snnib-laval/fooooooorum/ (Merlin Ponna)
http://public.fotki.com/23juuli/festival/ (Erika Sall)
http://public.fotki.com/etena/ftf-ii-unistuskutse/ (Anete Pelmas)
http://picasaweb.google.com/anastassia.semjonova/UNISTUSKUTSE#

Festivali viimasel päeval toimus jokkerite kohtumine, kus arutasime võimalikku koostööd soome jokkeritega ning ühist arenguprojekti. Huvitunud saavad liituda selle väljatöötamisse ja diskussiooni: http://forumfestival.ning.com/.

Loodame, et festivalist saab traditsioon ning, et järgmisel aastal on kohal veelgi rohkem foorumteatri gruppe, et ühiselt tähistada foorumteatri meetodi olemasolu ning ühiselt õppida. Soovime, et tublid Eesti foorumteatri tegijad arendavad oma tegevust vahepeal aina edasi, põimides oma töösse just neid erinevaid loovaid meetodeid ja võtteid, mis neid kutsuvad – rikastades nii oma tegevust! Ja järgides unistusi, mis neid kutsuvad!
Ilusat suveootust, inspireerivaid unistuste kutsumisi ja teostamisi!