Foorumteater Eestis ja mujal

FOORUMTEATRI TEGIJAD EESTIS JA MUJAL

Toimub pidev areng. Eestis on toimetamas nii individuaalseid jokkereid, kui foorumteatri meetodit rakendavaid gruppe.
Näiteks osalesid 2011.aastal III Eesti foorumteatrite festivalil „KOOSTEE” 70 noort ja nendega tegelevat inimest. Lisaks VAT Teatri Foorumgrupile osales veel kaheksa gruppi üle Eesti. Grupid ja ka iseseisvalt tegutsevad Jokkerid toimetavad eri paigus ja nendega võib julgelt ühendust võtta, et uurida nende foorumteatri tegemiste ja koostöövõimaluste kohta.

Ettekanne foorumteatri 20.juubeli tähistamise sündmusel VAT Teatris, mis kajastas foorumteatri rikkalikku tööd VAT Teatri juures 20 aasta vältel. Ettekannet saab lugeda laadides dokumendi alla: Ettekanne “Foorumteatri arengud Eestis VAT Teatri Foorumgrupi kogemuste valguses 1999-2020” (Mari-Liis Velberg).

TEISI FOORUMTEATRI LÄBIVIIJATE KONTAKTE EESTIS:

•   MTÜ Foorumteater –  Jokker Nikolai Kunitsõn, kontakt: nikolai@foorumteater.com, 5531340, www.foorumteater.com. MTÜ teostab foorumteatri koolitusi, töötubasid ja etendusi. Samuti foorumteatri materjalide tõlkimist ja levitamist ning rõhutute teatri teiste meetodite levitamist.
•   Sindi Gümnaasiumi trupp – Jokker Eneli Arusaar, kontakt: teater00@hot.ee, 55643017. Oleme noortega nõus minema ikka, kuhu meid soovitakse. Kokkuleppel.
•   MTÜ NORA (NOor Rahvas) –  Jokkerid Merlin Ponna ja Tuuli Rindemaa, kontakt: mer86lin@gmail.comtuulirindemaa@hotmail.com.Võime soovikorral juhendada foorumteatri gruppe või korraldada foorumteatri töötubasid üle Eesti.
•   Kanepi grupp Dramatiino – Jokker Marju Jalas, kontakt: marju.jalas@gmail.com.Kui mõni meie kandi kool või noortekas vajab abi või nõu, oleme valmis abiks olema.
•   Tartu noortekeskuste foorumteatritrupp – Jokker Auli Auväärt, kontakt: auli.auvaart@raad.tartu.ee.Viime läbi õpitube ja etendusi ainult Tartu linnas.
•   MTÜ PAL Tartus, foorumteatri töötubade juhendajad – Jokker Aune Lillemets, kontakt: info@pal.ee/. Loome tegevusi kokkuleppel.

RÕHUTUTE TEATRIGA TEGELEJATE KONTAKTE MAAILMAS:

ToPnewmedia Forum –  Grupp Facebookis rõhutute teatri tegemiste kajastamiseks eri paigus maailmas. Sündmuste ja inspiratsiooni jagamise koht, kus saab infot jagada oma grupi tegemiste kohta ja leida uusi kontakte ning olla dialoogis teiste praktikutega.
http://www.iwanbrioc.com/
http://ctorio.org.br/
http://www.cardboardcitizens.org.uk/
http://www.formaat.org/
http://www.toplab.org/
http://imaginaction.org/
http://www.parteciparte.com/
http://www.janasanskriti.org/
http://www.mind-the-gap.org.uk/
http://www.ashtar-theatre.org/
http://www.headlinestheatre.com/
http://www.theatreoftheoppressednyc.org/
http://www.pan-arts.net/
http://www.vidyaindia.org/
http://www.patothom.org/
http://www.tdu-wien.at/
http://www.dramabox.org/
http://laxixateatre.wordpress.com/

RÕHUTUTE TEATRI BLOGID:

http://kuringa-barbarasantos.blogspot.com/
http://teatraviesas.blogspot.com/
http://encuentro-de-to-guate.blogspot.com/
http://plataformaartivistato.blogspot.com/
http://www.tentempies.blogspot.com/
http://evanhastings.blogspot.com/
http://me-to-ca.blogspot.com/
http://cto-patothom.blogspot.com/