Ballaad loomulikkusest x Aleksei Turovski x Ööülikool

14. mail etendub Sakala 3 Teatrimajas viimast korda Joel Väli lüroeepiline lavateos “Ballaad loomulikkusest”. Lugu keskendub sotsiaalsele leinale ja armastuse defitsiidile ehk inimesele looduse keskel. Enne etendust algusega kell 18.00 toimub teatrimaja esimesel korrusel tegutsevas Sakala kohvikus Ööülikooli avalik salvestus, kus külaliseks zooloog Aleksei Turovski ja “Ballaad loomulikkusest” dramaturg Andreas Kübar. Vestlust modereerib VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder.

Loe lavastusest lähemalt SIIT

VAT Ekstra on sündmustesari, mille eesmärk on pakkuda huvilistele võimalust mõtestada VAT Teatri lavastusi mõnes teises aspektis, kohtuda näitlejate, lavastajate ja teiste huvitavate inimestega ning käsitleda teatriga seotud küsimusi.
__________________________

Ballaad loomulikkusest

Kunstnik-lavastaja: Joel Väli
Dramaturg: Andreas Kübar
Helikunstnik: Áki Sebastian Frostason
Valgus- ja videokunstnik: Léon Augustin Allik
Osades: Markus Truup, Karolin Jürise, Doris Tislar (Eesti Noorsooteater), Tanel Saar

(Ballaad loomulikkusest) Üksilduse seljatamiseks hakkab mees oma paneelmaja korteris tühjusele täidet otsima. Ta sukeldub looduse imetabastesse saladustesse, jäädvustades käsikaameraga flamingosid, skorpione, rotte, kotkaid ja tiigreid, kelle kulgemises loodab ta leida peegeldusi loomulikkusest.

(Green retreat) Inglise keeles on sõna hiking. To go on a hike. See tähendab, et inimene läheb loodusesse matkama, mitte jalutama või olesklema. Inimesed maksavad nelikümmend eurot, et võtta metsikut dušši (wild swimming). Everesti vallutades sureb enamik mägironijaid tippu minemise järjekorda oodates. Lennujaamades, ülikoolides ja ootesaalides saab end lukustada vaikusetubadesse ning kuulata mahedat metsakohinat. Tund aega metsakohinat maksab kümme eurot.

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1h ja 20 minutit

Kaanefoto: Horace Pippin “Holy Mountain III”

Pildid ja Videod