,,Oidipus. Antigone“ viimased etendused Tartu Sadamateatris

Lavastus ,,Oidipus. Antigone“ on jõudnud oma viimaste etendusteni. 27. septembril 2021 esietendunud  lavastus põhineb Sophoklese näidenditel ,,Kuningas Oidipus“ ja ,,Antigone“. Mõlemad on ajatud lood valitsemisest, vastutusest ja väljakutsetest, millega kodanikud ja valitsev võim ärevatel ning keerulistel aegadel kokku puutuvad.

Lavastaja Tanel Saar on teatriklassika toonud tänapäeva vaatajale lähemale ning lahendanud loo talle omases teatrivõtmes: „Kuigi Oidipuse ja Antigone lugu on käsitletud eraldi, aga müüdina on nad üks tervik, siis otsustasin need kaks näidendit oma lavastuses ühendada üheks tervikuks. Olen oma senises loomingus alati teadlikumalt otsinud füüsilisi ja visuaalseid väljendusvahendeid ning püüdnud luua tähendusi kehakeele abil. Juhindun ideest, et keha ja kehakeel ütlevad rohkem kui tuhat sõna.”

Lavastuse dramaturg on Mihkel Seeder, kunstnik Pille Kose, originaalmuusika autor ja esitaja Madis Muul, valguskunstnik Rommi Ruttas. Osades: Karolin Jürise, Maarja Tammemägi, Margo Teder ja Meelis Põdersoo.

Viimane võimalus vaadata lavastust “Oidupus.Antigone” on veel 28. ja 29. novembril Tartu Sadamateatris.