Web Demon

Teekond varjatud võrkuOma arvuti eest kaob jäljetult 14-aastane tüdruk. Tema leidmise võtab südameasjaks veebidetektiiv, tõsine ja küüniline vanakooli mees, kes kõigi hoiatustele ning manitsustele vaatamata kavatseb selle müsteeriumi ära lahendada.

Kahjuks pole võrk aga enam selline, nagu vanadel headel aegadel – maailm on muutunud suuremaks, säravamaks ja kiiremaks ning detektiiv ei tunne end uutel kiiskavatel tänavatel just eriti mugavalt. Lisaks on tavaveebi kõrvale tekkinud veel teine, pime ala – dark web. Detektiivi õuduseks suunavad juhtlõngad teda just tolle kurjakuulutava maailma suunas. Tüdruku päästmiseks tuleb tal sukelduda võrgu kõige hämaramatesse kihtidesse.

2013. aastal alustas lavastaja Margo Teder teatriprojektiga “Netis sündinud” virtuaalreaalsuse uuringuid.
“Web Demon” jätab aga inimeste maailma selja taha ja kaevub internetisügavustesse, kus pesitsevad anonüümsed kohtumõistjad, trollid, ämblikud ning kuulujuttude põhjal ka üks deemon.
Näidend ja lavastus on valminud koostöös koolinoortega üle Eesti ja sündinud rahvusvahelise projekti Platform Shift+ raames. Lavastus on suunatud noortele.

Esietendus 27. jaanuaril 2016 Rahvusraamatukogu Suures Saalis
Etendus kestis 1 tund ja 35 minutit

Kokku oli 20 etendust, nendest 15 Tallinnas, 2 Tartus, 2 Pärnus ja 1 Budapestis.

Sihtgrupp: alates 14. eluaastast

—–

Hea vaataja, oleme väga huvitatud sinu muljetest, küsimustest ja kriitikast, mis sul seoses selle lavastusega tekkisid! Kasuta oma kommentaari kirjutades hashtagi #webdemon, siis leiame su mõtte üles nii Twitterist, FaceBookist kui mujaltki.

—–

Soovitame tutvuda lavastusega seotud võimalustega, mida saab kasutada enne või pärast teatrikülastust:

* TAGASISIDE KÜSIMUSTIK ÕPILASTELE JA TAGASISIDE KÜSIMUSTIK ÕPETAJATELE

* Interneti ohutusega seotud veebileheküljed

* Etenduse vaatamise järgselt sobib haridustöötuba “VATinaarium”, mille läbiviija on “Web Demoni” autor ja VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder. Töötoas käsitletakse lavastuse erinevaid teemasid ja otsitakse vastust küsimusele, mida tähendab veebideemon iga osaleja jaoks individuaalselt.

* Lisaks on ka Lavavõitluse ja Foorumteatri töötoa “Noor virtuaalmaailmas” kutsumise võimalus.

Autor:
Lavastaja:
Kunstnik:
Valguskunstnik:
Triin Hook
Muusikaline kujundaja:
Videokunstnik:
Sander Põldsaar
Fotograaf:
Siim Vahur
Osades:

Pildid ja videod