Varjuprohvet

Kõhedusdraama

Indrek Hargla uus müstiline kõhedusdraama “Varjuprohvet” pakub vaatajale põnevust, mõistatamist ja kaasaelamist kummalisele loole. Kui Alfred Hitchcocki ikoonilises filmis “Psühho” jõuab kuriteo sooritanud neiu ähvardavasse motelli, siis “Varjuprohvetis” jõuab üks müstiline rändur kummalisse majja maailma veerel. Rahvusraamatukogu Tornisaali sobib näidendi sündmustik nagu valatult. Loo üheks läbivaks tegelaseks on õuduskirjanik.

Indrek Hargla: “Näidend “Varjuprohvet” on lugu mehest, kes on kogu elu välja mõelnud valesid. Ta on kirjanik ja tõmbunud maailmast eemale, et lõpetada oma romaan prohvetist. Koos oma sekretäriga elab ta üksildases maamajas, keset lumiseid metsasid. Tal on jäänud kirjutada veel viimane peatükk, kui juhus toob tema ukse taha mehe, kellel on anne paljastada valesid. Ja veel on see lugu naisest, kes armastab valesid.”

Aare Toikka: “Loo pealkirjaks olev liitsõna “varjuprohvet” viitab saladusele. Soov tulevikku kiigata on inimesele omane ja mida tumedam tulevik, seda enam närvikõdi.”

Esietendus: 27. aprillil 2016 Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Kokku oli 24 etendust, neist 8 üle Eesti ja 16 Tallinnas. Viimane etendus oli 14. novembril 2017 Tartu Uues Teatris

Autor:
Indrek Hargla
Lavastaja:
Aare Toikka
Kunstnik:
Kaspar Jancis
Valguskunstnik:
Sander Põllu
Koreograaf:
Tanel Saar
Muusikalised kujundajad:
Peeter Rebane ja Aare Toikka
Osades:
Liisa Pulk, Margo Teder ja Martin Kõiv
Fotograaf:
Siim Vahur

Pildid ja videod