Unfinished bisnes

Väikeste linnade mehed on ……….

Mell ja Kõiv on sõbrad, kes kohtusid 15 aastat tagasi Jõgeval. Nad käisid samas koolis, neil olid samad õpetajad, samad sõbrad, samad mängud ja mingist hetkest alates oli neil ka sama unistus – saada näitlejaks.

Nüüd on nad kolmekümneaastased. Näitlejad. Elavad Tallinnas. Nad on endiselt sõbrad ja neil on ikka veel unistused. Ja kuigi nad on natukene väsinud ja natukene laisad ja natukene mugavad, on laias laastus kõik hästi. Sest nad kohtuvad tihti.

Üks on pikk ja peenike, teine lai ja lühike. Nagu Suur-Peeter ja Väike-Peeter. Nagu Robi ja Bobi – suured sõbrad, kes teevad kõike koos. Nagu Achilleus ja Patroklos, nagu Thomas More ja Rotterdami Erasmus, nagu Marx ja Engels, Tiku ja Taku, Ping ja Pong….

Aga päris nii enam edasi ei saa. Lihtsalt on selline tunne. Mõlemal. Aga kuidas siis minna, kui vanamoodi ei saa ja uutmoodi ei mõista? Omamoodi? Või isemoodi? Aga mis see ‘oma’ on? Või kes see ’ise’ on? Kes need Mell ja Kõiv tegelikult on?

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 20 minutit.
Esietendus 20. oktoobril 2014 Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Kokku oli 7 etendust Rahvusraamatukogu Tornisaalis. Viimane etendus oli 9. septembril 2015 RR Tornisaalis. 

Fotograaf: Siim Vahur

Autor- lavastajad:
Meelis Põdersoo ja Martin Kõiv
Koreograaf-lavastaja:
Kristjan Rohioja
Dramaturg:
Christian Aun
Kunstnik:
Pille Kose
Valguskujundaja:
Triin Hook
Osades:
Meelis Põdersoo ja Martin Kõiv ning TLÜ koreograafia osakonna II kursuse tudengid: Mari-Liis Velberg, Merje Liis Sepp, Marian Kuklane, Leaanika Parra ja Marie Käige

Pildid ja videod