Pink

Üks pink. Kaks lugu.

Tegemist Eesti Muusika ja Teatri Akadeemia Lavakunstikooli lavastajate õppesuuna tudengite Robert Annuse ja Uku Uusbergiiseseisvate töödega. Kursuse juhendaja on Ingo Normet.

Robert Annus: “Talve olemus pole päris tavaline. Ta on teatud laiuskraadil elavale mehele omane. Härra Fosse on kirjutanud peamiselt näitekirjandust kuid avaldanud ka novelle, luulet, lastekirjandust. Sa tunned ta ära lühikeste lausete järgi.”

Uku Uusberg: „Suure tõenäosusega aegumatu näidend, mida meie teeme esimest korda. Hea on, et Albee sellise loo kirjutas: ebanormaalselt kaua kestev ning sündmusterohke kahe mehe kohtumine pargipingil. Hea lugu ka puhtalt pakutavate mänguvahendite mõttes: asjalike, selgitavate märkusteta pikk kahe mehe dialoog. Hea on, kui on, mida uurida… Kurb on, et miski tõukas autorit omal ajal sellist lugu kirjutama… ja meie, aastakümneid hiljem tahame selles valumullis uljalt hõljuda, juhhei. Kui ei mõistaks, siis ei tahaks. Nii et hea, et kurb, et Loomaaialugu olemas on.”

Lavastus kahes etenduses kestis 2 tundi ja 15 minutit koos vaheajaga.
Sihtgrupp: gümnaasiuminoored ja täiskasvanud
Esietendus: 20. septembril 2007 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis


Lavastust mängiti kokku 15 korda (Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, Tallinna Linnateatri Taevalaval, Tartu Sadamateatris).  Viimane etendus toimus 13. mai 2008 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis. 

 

1. vaatsu:
J. Fosse "Talv"
Lavastaja :
Robert Annus
Osades:
Katariina Lauk, Robert Annus
2. vaatus:
E. Albee "Loomaaialugu"
Lavastaja :
Uku Uusberg
Osades:
Alo Kõrve (Tallinna Linnateater)

Pildid ja videod