Pilgatud pimedus

Enesetapumissioon ühes vaatuses

Kaks eesti sõdurit saadetakse ohtlikule missioonile. Nad peavad vihmametsast üles leidma koloneli, kes juttude põhjal kaotas ürgses looduses mõistuse ja tappis oma kamraadid.

Viimaste aastate üks edukamaid saksa näitekirjanikke Wolfram Lotz lasi end inspireerida Joseph Conradi romaanil „Pimeduse süda” ja Francis Ford Coppola filmil „Apocalypse Now” ning kirjutas skandaalse näidendi, kuhu on kokku segatud põgenikekriis, NATO missioonid ja valge inimese päästjakompleks. See on pime maailm, kus on peaaegu võimatu orienteeruda. Nii pime ja hirmus, et vaikselt hakkab juba naljakas. Need kaks eesti sõdurit loodavad oma missioonilt ühes tükis tagasi jõuda, kuigi, jah, see teekond pole määratud nii roosiliselt lõppema…

See ei ole lugu lootusetusest. Hoopis vastupidi – Lotzil on teatrisse väga palju usku. Ja just seepärast esitab ta oma näidendi ebatavalise vormiga paraja väljakutse kõigile, kes sellesse pimedusse sukelduda julgevad.

Esietendus: 20. septembril 2018 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Kokku oli 21 etendust, neist 1 Tartu Uues Teatris, 1 Rakvere Teatris ja 19 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis. Viimane etendus toimus 15. mail 2019 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Autor:
Wolfram Lotz
Tõlkija ja dramaturg:
Kunstnik:
Valguskunstnik:
Videokunstnik:
Arne Vogelgesang (Saksamaa)
Koreograaf:
Osades:
Fotograaf:
Siim Vahur (Tallinna Linnateater)

Pildid ja videod