Netis sündinud

Noortelavastus netis vaatamiseks

Menukas noortelavastus „Netis sündinud“ on kõikidele õpilastele ja õpetajatele kättesaadav veebi kaudu:

“NETIS SÜNDINUD” videosalvestus(venekeelsete subtiitritega)

“”NETIS SÜNDINUD” lava taga”

“”NETIS SÜNDINUD” lava taga” (venekeelsete subtiitritega)

VANAEMA: See interneedus on ikka nagu teine maailm, võõras koht täitsa! Lapsed tunnevad seal end nagu kodus, aga endal võtab ikka natuke võhmale seal käimine. Kuigi põnev on, väga põnev…

DIREKTOR: Ega seda enam loota saa, et nüüd internet kaob ära ja kõik läheb edasi nii nagu vanasti. Me kas jõuame selle rongi peale või ei jõua. Lapsed on ammu sõidus.

EMA: Ma tunnen, et päris elus ei saa ma temaga kontakti. Virtuaalselt tundus see kuidagi lihtsam. Tema oli seal teistsugune ja… Nojah, ja mina ka muidugi.

ÕPETAJA: Ma ei saa sellest aru ja ei tahagi saada! Kui nii edasi läheb, siis varsti suhtlemegi üksteisega ainult läbi ekraani! Ja raamatuid ei loe ka enam keegi!

ALEJANDRO666: It makes everything much much more easy! Love more easy, money more easy… I like!

VAT Teatris jõudis lavale Kristiina Jalasto ainulaadne uus näidend “Netis sündinud”, mis on valminud foorumteatri etenduste ja tõestisündinud internetiseikade põhjal. Lavastus sündis VAT Teatri ja BCS Koolituse  koostöös projekti “Teater Internetist” raames ja jutustab noortest, kes avastavad, kui seotud ja samas erinevad on virtuaal- ja reaalmaailma põimunud probleemid ning kui võrdselt palju on ohte ja võimalusi meie elu lahutamatuks osaks saanud internetikeskkonnas.

“Netis sündinud” esietendus sügisel 2013 Sakala 3 teatrimajas ja külastas järgneva talve ning kevade jooksul paljusid teatreid ning kultuurikeskusi üle Eesti. Kokku anti 30 etendust – 10 Tallinnas ja 20 maakondades. Etendused olid eelregistreerimisega ning tasuta kõigile, kuid eriti olid oodatud koolinoored oma õpetajate ja vanematega.

Näidend loodi ja etendused toimuvad projekti “Teater Internetist” raames, mille  viisid koostöös Vaata Maailma sihtasutusega ellu BCS Koolitus ja VAT Teater. Projekti kaasrahastasid Euroopa Regionaalarengu Fond, Swedbank, Baltic Computer Systems ja F-Secure. Projektis osalesid veel Lastekaitse Liit ning Politsei ja Piirivalveamet, lavastuse loomist toetas New Yorker.

 

Etendus oli ühes vaatuses ja kestis 1 tund ja 30 minutit.


Esietendus 3. oktoobril 2013 Sakala 3 teatrimajas.
Kokku oli 32 etendust, neist 12 Tallinnas ja 20 üle Eesti kultuuri- ja teatrimajades ning koolides.

Autor:
Kristiina Jalasto (Tallinna Linnateater)
Lavastaja:
Kunstnik:
Iir Hermeliin
Valguskunstnik:
Helilooja:
Jarek Kasar
Osades:
Katariina Ratasepp
Kristiina-Hortensia Port
Fotograaf:
Siim Vahur

Pildid ja videod