Morten lollide laeval

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb: koguperelavastus koostöös Kuressaare Linnateatriga.

Poiss nimega Morten Viks ujutab oma laevukest ojas, laeva meeskonnaks on erinevad putukad. Korraga ilmub kummaline tarakani meenutav võlur, kes muundab end pisikeseks ja sibab laevale, jättes oma võlujoogipudeli ojakaldale lebama.Morten maitseb uudishimust kummaliselt mulisevat võlujooki ning korraga on ta samuti pisike ja astub oma laevale… Järgneb seikluslik lugu ootamatute sündmustega, mille käigus peab Morten ennastsalgavalt tegutsedes päästma oma laeva hukust.

Koguperelavastuse „Morten lollide laeval“aluseks on võetud 2010. aasta kevadel ilmunud Kaspar Jancise lasteraamat „Seiklus Salamandril“. Lavastus, milles keelelisel osal on täita minimaalne roll, ühendab endas erinevaid meediumeid – nukuteatrit, tsirkust, mustkunsti ja animatsiooni.

Lavastus rändab augustis 2011 jahil Runbjarn mööda Läänemerd, viies etendused Saaremaale, Hiiumaale, Mariehamni ning Euroopa kultuuripealinnadesse Turusse ja Tallinna.

Lavastus valmib VAT Teatri koostöös Kuressaare Linnateatriga, toetavad Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital.

Lavastus on sobilik vaatamiseks alates 5. eluaastast. Etenduses kasutatakse tossumasinat.

Fotograaf: Irina Mägi

Etendus oli ühes vaatuses ja kestis 55 minutit.
Esietendus 1. augustil 2011 Kuressaare Linnateatris.

Lavastust mängiti kokku 13 korda (Kuressaare Linnateatris, Hiiumaa Sõru Paadikuuris, Mariehamnis, Turus, KUMU auditooriumis), viimane etendus toimus 19. august 2011 KUMU auditooriumis.

Autor:
Kaspar Jancis
Lavastaja:
Aare Toikka
Kunstnik ja muusika autor:
Kaspar Jancis
Koreograaf:
Kaja Kann
Muusikat teeb ansambel:
Kriminaalne Elevant
Osades:
Ott Sepp (Vanemuine)
Aarne Mägi
Jörgen Liik (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)
Juss Haasma
Tsirkuseartistid:
akrobaat Lisa Angberg (Rootsi)
žonglöör Kaj-Mikael Schütt (Soome)

Pildid ja videod