Mirr

Aus lugu SELLEST.

“MIRR” on Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali noortelavastuste konkursi võitnud lavastusprojekt.

Kes tõestaks mulle, et ma olen olemas? Ja kui ma olen, siis miks, kelle jaoks? Kas keegi siin maailmas võiks mind… armastada? Ja kuidas ikkagi elada maailmas, kus suured inimesed sinu kõrval teevad õhinal läbi “teist puberteeti” ega pane oma hormoonide möllus sind ja su muresid tähelegi? Kõik need vajalikud küsimused esitab Mirr maailmale. Tüdrukule, kellele ema on netisõbranna, isa pangaülekanne ja vanaema saadik teistpoolsusest, on see eluküsimus. Endalegi üllatuseks leiab ta oma veidi hirmutaval teekonnal nii mõnegi hädavajaliku vastuse – kuigi hoopis teistsuguse ja hoopis teisest paigast, kui ta otsinud oli. Mirr ei sündinud maailma ilmaaegu. Mirr on võimalus.

NB! Lavastus “MIRR” ei ole foorumteater!
Foorumteatri meetodeid on kasutatud näidendi ja lavastuse loomisel. Ettevalmistades “Mirri”, käis lavastusgrupp foorumteatri etendustega Rocca al Mare Koolis, Tallinna Sikupilli Keskkoolis ja Viljandi Noortevanglas. 7. ja 8. klasside õpilased kirjutasid meile oma tulevikuvisioonidest ja argipäevast.

Fotograaf: Priit Grepp


Etendus oli ühes vaatuses ja kestis 1 tund.
Sihtgrupp: alates 12 eluaastast
Esietendus: 5. veebruaril 2007 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Kokku mängiti lavastust 31 korda ((Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, Viljandi Kultuurikolledži saalis, Orissaare Kultuurimajas, Kuressaare Linnateatris). Viimane etendus toimus 7. märts 2008 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Autor:
Eva Koff
Lavastajad:
Katrin Nielsen
Kunstnik:
Inga Vares
Muusikaline kujundus:
Aavo Ulvik
Video ja animatsioon:
Kadri Karu
Liikumine:
Mari Mägi
Osades:
VAT Teatri Foorumgrupi tuumik:
Piret Soosaar
Kadi Jaanisoo
Joonas Parve
Mari Mägi /
Katrin Nielsen

Pildid ja videod