Masohhisti pihtimus

Raske juhtum ühes vaatuses

Tšehhi autor Roman Sikora on kirjutanud metsiku ja mõtlemapaneva farsi keskmise eurooplase suhtest oma töösse. Ja see teos tabab kümnesse.

Härra M. on tavaline mees. Ta töötab reklaamibüroos graafilise disainerina. Lisaks on härra M. masohhist. Alates hetkest, mil armas Annika tema taguotsa korralikult nüpeldas, on M.-le sedalaadi seksuaalsus väga meelepäraseks saanud. Aga oh häda, härra M. elab sellises igavas ja konservatiivses väikeses riigis, kus isegi dominate külastamisel tuleb enne asja kallale asumist küsimustik ära täita. Kõik selleks, et turvariske vähendada.

Härra M. alustab meeleheitlikku teekonda leidmaks tugevamaid naudinguid. Õnneks avastab ta, et tööelu võib olla suurepärane täieliku alanduse allikas. Sestpeale leiab M. rahuldust palgakärbetest, tasustamata ületöötundidest, puhkuse ja sotsiaalteenuste puudumisest. Aga kõik läheb veelgi paremaks siis, kui ta reklaamiagentuurist koondatakse ja palgatakse kaubanduskeskuse koristajaks. Mees suudab vaevu-vaevu ellu jääda, töötades samaaegselt viiel osaliselt illegaalsel töökohal. Tema kõrghetk tööorjana saabub osalemisega Ülemaailmsetel Inimressursi Olümpiamängudel, kus ta oma vajadusega ära kasutatud saada võidab isegi hiinlasi.

Mitte keegi ei pea vastu sellisele töörügamisele ja eneseohverdusele nii, nagu seda suudavad ühe väikese Euroopa riigi kodanikud, kes leiavad naudingut piinadest. „Turvaline, mõistlik ja vastastikusel nõusolekul põhinev“ – see on sadomasohhistlike suhete põhiline reegel. Ning samadel põhimõtetel on loodud ka töötingimused, millele me igapäevaselt allume.

Esietendus 27. veebruaril 2014 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.
Etendus oli ühes vaatuses ning kestis 1 tund ja 45 minutit.

Kokku oli 66 etendust, nendest 8 üle Eesti ja 58 Tallinnas. Viimane etendus oli 17. mail 2016 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Autor:
Roman Sikora
Tõlkija:
Küllike Tohver
Kunstnik:
Valguskunstnik:
Video- ja helikunstnik:
Rene von der Waar (Saksamaa)
Koreograaf:
Lavastaja assistent:
Auri Jürna
Projektijuht:
Grimeerijad:
Gristina Krüger (NO99)
Maarja Järvsoo (Tallinna Linnateater)
Osades:
Raivo E. Tamm
Katariina Ratasepp
Fotograaf:
Siim Vahur

Pildid ja videod