LAVAPROOV: KRIIMUSTATUD SÜDAMED

Lavastatud lugemine Eesti Teatri Agentuuri näitekirjanduse arendamise mentorprogrammi raames

Noor naine sukeldub oma vanaisa päevikutesse, mis viivad lapselapse 70 aasta tagusesse aega, kaugesse-kõledasse Vorkuta vangilaagrisse, kuhu vanaisa jättis oma nooruse ja lootuse. Ometi on nendes kirjeldustes midagi helget ja poeetilist – ja üks sõber, Helmut, kellesarnast vanaisa oma hilisemas elus enam kunagi ei kohanud. Teekond vanaisa mõtestamisel ning mõistmisel sunnib lapselast hindama ümber ka enda eluvalikuid.

“Kriimustatud südamete” poeetiline laad on tugevas kontrastis vanglilaagri julma reaalsusega. Teksti uurimuslik stiil vastandub tegelaste emotsionaalsete sisekõnedega. Autor on ammutanud inspiratsiooni oma perekonnaloost ning põiminud selle kujutluspiltiderikkaks, teatraalseks teekonnaks.

Eva Soekõrv (s 1985) kirjutas oma esimese pika näidendi koroonaajal.
Ta teab üsna palju tervisest ja heaolust, antropoloogiast, meditsiiniharidusest ning ametiühingu tööst. Seetõttu meeldib talle end aeg-ajalt külma vette visata ja tunda, kuidas soojus täidab teda sõrmeotsteni isegi sõnatuses ja ajatuses.

Lavaproov on haridusliku kallakuga üritustesari VAT Teatris, mille eesmärk on anda alustavale näitekirjanikule võimalus arendada oma käsikirja koos professionaalsete näitlejatega ning lõpuks testida seda ka publiku peal. Tänu Eesti Teatri Agentuuri algatusele toimuvad sellised ettelugemised peale VATi veel kuues eesti teatris.
Projektist pikemalt siit.

Projekti toetab Kultuurkapital

Lavastatud lugemine toimub 18. novembril 2022 kell 18 Vaba Lava väikses saalis ning on kõigile huvilistele TASUTA. Pärast esitlust toimub vestlus autoriga.

Autor:
Eva Soekõrv
Mentor:
Lavastaja:
Valgustaja-tehnik: