Lastelt lastele

Vidiit, vidiit! Uhh! Puhh! Kop-kop!
Mitmes keeles, aga ühel häälel

Vedur veab rongi läbi maailma ja võtab reisile lapsi Euroopa eri paigust. Ratataa! Ratataa! Rong sõidab üle riigipiiride ja kõigis vaguneis on rohkesti reisijaid eri maadest. Aga kuidas nad küll üksteisest aru saavad?

Sest kas Ungaris varblased siutsuvad “vidiit, vidiit”, kas vedurid Eestis puhivad “uhh ja puhh”? Kas Tšehhis kostab hommikul akna tagant “kikerikii”? Kuidas küll omavahel suhelda, kui meid ühendab üksnes ühine reis samas vagunis? Appi tuleb muusika. Plaksutamine, laul ja trummeldamine võivad meid lähendada rohkem kui tühi jutt.
Aga mida on kõige parem laulda? Ikka luuletusi. Ja seepärast laulgem koos, poola keeles, eesti keeles, tšehhi keeles ja ungari keeles. Ning vaatame, kas meil õnnestub üksteist mõista. Igaüks ju teab neid luuletusi:

“Jaamas vedur seisab…”
“Istutas taat aeda naeri…”
“Hallo! Hallo! Linnuraadiot kohe kuulda saate…”
“Vaat kus sell, ohkas petersell…”

Kutsume teid osalema interaktiivses lasteetenduses Julian Tuwimi ja Jan Brzechwa luule põhjal.

15. oktoober, kell 11:00, Rahvusraamatukogu teatrisaal – teatri õpituba lastele
16. oktoober, kell 13:00, Rahvusraamatukogu teatrisaal – teatri õpituba lastele
16 .oktoober, kell 17:00, Rahvusraamatukogu teatrisaal, VAT Teater – interaktiivne teatrietendus “Lastelt lastele” –, TASUTA!

Projektis osalevad peale VAT Teatri veel Teatr Ludowy (Poola), Těšínské Divadlo (Tšehhi Vabariik) ja Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház (Ungari).
Erinevates riikides toimunud õpitoad ja etendused jäädvustatakse fotodele ja videosse ning projekti lõpuürituseks Budapestis valmib video sellest, kuidas erinevate maade lapsed poola lasteluulet tõlgendavad.
Rahastatud Poola Vabariigi Kultuuri ‒ ja rahvuspärandi ministeeriumi vahenditest mitmeaastase programmi TAASISESEISEV POOLA 2017-2021 raames ning Adam Mickiewiczi Instituudi toetuste programmi KULTUURISILLAD raames. Projekti korraldab Teatr Ludowy (Krakow, Poola).

#kulturalnepomosty #instytutadamamickiewicza #niepodlegia

Lavastaja:
Magdalena Miklasz
Lavakujundus:
Ewa Woźniak
Muusikaline kujundus:
Anna Stela
Video:
Aleksander Kurtyka
Osades:
Patrycja Durska
Paweł Kumięga
Püha Miikaeli kooli lapsed

Pildid ja videod