Kihvad

Lapsepõlvest teadmatusse. Lugu lastest täiskasvanuile.

“Kihvad” on lugu kolmest lapsest, kes ootavad kümme päeva ühes toas oma ema. Nende päevade jooksul paljastuvad laste omavahelised suhted, võimumängud, hirm ja saladused. See on lugu kaasaegsest katkisest perekonnast, lootusest ja laste piiritust võimest oma vanemaid välja vabandada. Selle teksti lõputu tahe uskuda kõige paremat, näha halvas olukorras midagi head.
Noor briti näitekirjanik Polly Stenham on sündinud 1987. aastal ja kirjutanud siiani kaks näidendit: “Kihvad” ja sellele eelnev debüüt “That face”. Mõlemad lavastas suure vastukaja saatel Jeremy Herrin Royal Court Theatre\’is (vastavalt 2009. ja 2007. aastal), debüüdi eest pälvis kirjanik nii Evening Standardi, Critics\’ Circle ja Theatrical Management Associationi auhinnad. Eestis on tema näidendid seni (l)avastamata.
Auri Jürna on EMTA Lavakunstikooli III kursuse lavastajatudeng, kelle jaoks “Kihvad” on esimene avalik lavastajatöö professionaalsel laval kutseliste näitlejatega. Enne Lavakunstikooli on Auri lõpetanud Tartu Ülikooli eesti kirjanduse ja teatriteaduse erialal ning töötanud veel toimetaja, kriitiku, ajakirjaniku ja ürituste korraldajana. Auri jaoks on “Kihvade” lavastamine oluline eelkõige seetõttu, et võimaldab avastada lapsepõlve ja täiskasvanute maailma piire ning uurida, kui palju mahub õdede-vendade vahele.

 

LOE PSÜHHOLOOG ANNI VAHERI KOMMENTAARI LAVASTUSE TEEMALE

 

Fotograaf: Siim Vahur

Etendus oli kahes vaatuses ja kestis 2 tundi ja 15 minutit.
Esietendus: 25. märtsil 2011 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Lavastust mängiti 10 korda, viimane etendus toimus 17. november 2011 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Autor:
Polly Stenham
Tõlkija-lavastaja:
Auri Jürna (EMTA Lavakunstikool)
Kunstnik:
Liina Unt
Valguskujundaja:
Triin Hook
Osades:
Marko Leht
Jekaterina Nikolajeva
Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater)
Liis Lass (EMTA Lavakunstikool)

Pildid ja videod