Kick & Rush

Lugu jutustab kahest B-liiga jalgpallimeeskonna varupingil istuvast noormeest, Mischast ja Chrigelist, kes on juba terve hooaja oodanud väljakule pääsemist ja unistanud arvamisest põhikoosseisu. Mõlemad poisid elavad vaid jalgpallile, aga midagi ei ole senini muutunud ja niisama istuda – see on kohutavalt raske! Ei jää nuud üle kui jõudumööda õpetada mängijaid ja vihastada nende alalise ebaõnne üle. Nad loodavad, et ainult nemad suudavad olla selle ebaõnne pöörajaiks ja selles usus on kirge! Kui ainult treener, vana säga, annaks kordki võimaluse… Aga ei! Seega Mäng ja mänguootus! Platsil käib suur Mäng. Seal otsustatakse skoore ja saatusi.

Pallimäng on omamoodi maailmamängu sümbol, aga samuti peegeldub varumängijate saatuses konkurentsiühiskonna jõhkrus. Ei lasta löögile! Kogu maailm justkui koosnebki kahest inimkategooriast- a) kes on platsil ja b) kes on varupingil.

Andri Beyeleri läbimurdeks oli näidend “Kick & Ruch”. Shveitsist pärit noormees õppis Berni Ülikoolis teatriteooriat ning alustas juba väga noorelt kirjanduslike katsetustega – juba enne murdeikka jõudmist kirjutas ta laulutekste. Tema kiirest karjäärist annavad tunnistust edu 2002.a. kuulsa Hamburgi Thalia Teatri korraldatud noorte autorite kohtumisel ning töö niiöelda “majaautorina” Mannheimi Rahvuslikus Teatris (hooaeg 2002/2003) ja Stuttgarti Riiklikus Teatris (hooaeg 2003/2004).

Fotograaf: Priit Grepp

Etendus ühes vaatuses kestab 70 minutit.
Esietendus: 28. oktoober 2005 Tallinna Kunstihoones. Lavastust mängiti kokku 13 korda (Tallinna Kunstihoones, Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, Nukuteatris, Tartu Sadamateatris). Viimane etendus toimus 11. aprillil 2006 Tartu Sadamateatris.

Autor:
Andri Beyeler (Šveits)
Tõlkija:
Heli Meisterson
Lavastaja:
Kadi Tudre
Kunstnik:
Marge Martin
Osades:
Andres Karu

Pildid ja videod