Faust

Mis on su tuum, maailm ja elu, aeg ja ruum... (J. W. Goethe)

Ekspressionistlik rännak Murnau, Goethe ja Marlow ainetel

Faust on rahutu teadlane, kes otsib meeleheitlikult kõiksuse sisimat olemust, kuid on masenduses oma mõistuse inimliku piiratuse tajumisest. Ta on õppinud mitmeid teadusi, kuid leiab, et ei tea endiselt midagi, mis suudaks näidata inimsoole teed parema suunas. Taevas sõlmivad Jumal ja Kurat Fausti hinge peale kihlveo. Mefistofeles pakub Faustile noorendavat võlujooki ning mahitab teda võrgutama ja petma süütut ning vaga Margaretat. Kas Margareta hukkub ning Faust ei suuda teda päästa? Või siiski…

VAT Teatri “Faust” otsib kunstitõde tummfilmiesteetikast.

Friedrich Wilhelm Murnau on üks saksa filmikunsti suurtest loojatest ja oluline figuur ekspressionismiliikumises. Üks tema tuntumatest filmidest on “Faust” (1926).

Johann Wolfgang Goethe kirjutas värsstragöödia “Faust” algvariandi aastatel 1773–1775. Aastal 1790 ilmus trükis “Faust. Fragment”. Aastal 1808 ilmus “Faust I”. “Faust II” ilmus 1833. aastal, pärast kirjaniku surma.

Christopher Marlowe kirjutas näidendi “Doktor Faustuse traagiline lugu”arvatavasti aastatel 1588-1589. Marlowe oli inglise renessansikirjanik, Shakespeare’i kaasaegne ja tema kõrval üks suurimaid dramaturge, kes jättis maailmale seitse tragöödia vormis näitemängu.

 

Esietendus 29. novembril 2012 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 20 minutit
Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

 

TUNNUSTUS:

2013 Eesti Teatriliidu aastaauhind 2012. aasta loomingu eest. Sõnalavastuse muusikalise kujunduse või originaalmuusika auhind Kaspar Jancis – originaalmuusika VAT Teatri lavastusele “Faust”.

Parim lavastus eesti teatris hooajal 2012/2013. Kultuuriajakirja “Teater. Muusika. Kino” detsembrinumbris avaldatud teatrikriitikute ankeedi tulemus.

 

LISAVÕIMALUSED ÕPETAJALE:

LAVASTUSEGA SEOTUD TÖÖTUBA: Kirjutamistöötuba “VATinaarium”

Autor ja lavastaja:
Aare Toikka
Kunstnik ja helilooja:
Kaspar Jancis
Valguskunstnik:
Sander Põllu
Videokujundaja:
Peeter Ritso
Koreograaf:
Marge Ehrenbusch
Osades:
Katariina Ratasepp või Liisa Pulk
Margo Teder
Ago Soots
Tanel Saar
Meelis Põdersoo
Madis Muul või Jaak Lutsoja (akordion)
Fotograaf:
Rait Avestik

Mängukava ja piletid

21.09.21
18:00
RR Teatrisaal

Pildid ja videod

Pressifotod