Electronic city

Lavastus põhineb Falk Richteri samanimelisel näidendil ning on valminud Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafi a osakonna ja VAT Teatri koostöös. Kristjan Rohioja koreograafia magistrilavastus keskendub loo jutustamisele kehakeeles.

„Electronic City” räägib kahe noore inimese argisest olemise müsteeriumist. Kahe hinge kooselu värvivad igatsus iseenda, lähedase ja konfliktivaba ruumi järele.

„Ülejärgmisel teisipäeval olen ma seitse tundi Amsterdamis 4. Terminalis kohe 65. gate’i juures, ma vaatasin järele, sa tuled sel õhtul Madriidist ja lendad siis edasi Torontosse, kui sa ei võtaks ehk seda lendu Brüsseli kaudu, vaid Amsterdami kaudu ja läheksid mingi hilisema ühendusega, siis ma võiksin oma vahetuse nii korraldada, et ma teen vaheaja kella 23 ja 23.30 vahel ja siis me võiksime ühiselt KLM salongis jälle kord koos live’is üksteisega rääkida, ma tahaksin nii hea meelega jälle kord lihtsalt oma pea ainult hetkeks sinu õlale toetada … sind hoida, sind suudelda, me võiksime minna korraks meeste vetsu või seal 4. terminaalis on ka see prayerroom, seal ei ole kedagi, seal me võiks äkki korra…” (Falk Richter, „Electronic City”, 2002)

Täname: Tiina Ollesk, Rene Nõmmik, Heili Einasto, Jüri Nael, Tallinna Linnateater.

Esietendus 10. mail 2013 Rahvusraamatukogu Tornisaalis. 

Kokku oli 3 etendust Tallinnas.

Lavastaja:
Kristjan Rohioja (TLÜ Koreograafia osakond)
Juhendaja:
Kunstnik:
Inga Varer
Valguskunstnik:
Muusikaline kujundaja:
Indrek Palu (EMTA)
Projektijuht:
Rain Põrda (TÜVKA)
Grimmikunstnik:
Mammu
Osades:
Maiken Schmidt (Tallinna Linnateater)
Indrek Palu (EMTA)
Fotograaf:
Rait Avestik

Pildid ja videod