Ekke Moor

Valitud miraažid õnnest

Lugu, mida jutustab romaanikirjanik Gailit, on ju päris lihtne. Rannaküla noormees läheb laia maailma õnne otsima, mingit õnne ta ei leia, kaotab lootuse, jõuab koju tagasi ja ennäe imet – kodus leiab õnne. Muinaslooline roadmovie storyline paistab tänaste väljarändamiste foonil isegi üllatavalt päevakajaline. Gailiti romaan ilmus pöördelisel ajal ja täna on aeg taas tume.

Meie “Ekke Moor” aastal 2015 saab olema liikuv, aktiivne, kohati tantsuline mäng klišeedega eestlase elust ja unistustest/hirmudest. Katsetame eesti rahvatantsu mustritega liikumistes, miksime muusikat ja loodushelisid, mängime lavakujunduse, kostüümi ja valguse võimalustega. Lavakooli tudengite mängus toome Ekke keskseks tegelaseks ja jälgime peategelase võimatust end oma tõelisest tundest lahti rebida. Lavastuse peateemat tasub otsida küsimusest, mis sõnastatud Gailiti enda poolt: “Maski võib ju vahetada, aga kuidas vahetada hinge?”

EMTA Lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastus valmis Kuressaare Linnateatri ja VAT Teatri koostöös.

Esietendus 30. juulil 2015 Kuressaare Sadamaaaidas. 

Etendus oli kahes vaatuses ja kestis koos vaheajaga ca 3 tundi ja 20 minutit.

Kokku oli 31 etendust, neist 11 Kuressaare Sadamaaidas, 13 Tallinnas Kanuti Gildi SAALis ja ülejäänud üle Eesti. Viimane etendus oli 8. märtsil 2016 Pärnu Endla Küünis.

Autor:
August Gailit
Dramatiseerija ja lavastaja:
Kunstnik:
Muusikaline kujundaja:
Koreograaf:
Kristjan Rohioja
Lavavõitluse koreograaf:
Valguskujundaja:
Osades:
Jürgen Gansen
Ester Kuntu
Karl Laumets
Saara Nüganen
Ott Raidmets
Christopher Rajaveer
Risto Vaidla
Kursuse juhendajad:
Peeter Raudsepp
Katariina Unt
Plakatifoto:
Siim Vahur
Fotod lavastusest:
Irina Mägi

Pildid ja videod