Andromeda saar

Elu eest, armastuse nimel.

Indrek Hargla esiknäidend “Andromeda saar” jutustab kaasahaarava loo. Näidendi tegevus toimub tänapäeval. Sündmustik saab alguse eksootilisel saarel keset ookeani. Tüdruk ja poiss on pärast laevahukku saare randa paisatud. Nad peavad ellu jääma ja kodutee leidma. Aga Poisi röövib naine, kes kannab sarvedega maski ja nimetab end Andromedaks. See on tema saar. Muistsed jumalad karistasid teda edevuse pärast. Tüdruk peab poisi päästma.
Vanakreeka mütoloogia tegelane Andromedaotsustati oraakli käsul merekoletis Ketosele ohverdada ja seoti kettidega kalju jalami külge. Õnnekombel sattus parajal ajal sinna kangelane Perseus, kes armus neiusse ja päästis ta. Pärast surma tõsteti Andromeda tähtkujuna taevasse.
Indrek Hargla
(sünd. 1970) on Eesti tuntumaid ja viljakamaid kirjanikke. Indrek Hargla on kirjutanud jutte, lühiromaane ja romaane. Leino Rei (sünd. 1972) on eesti näitleja ja lavastaja. Lõpetanud Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppetooli (juh. Lembit Peterson) näitlejameisterlikkuse eriala 1998. aastal. Lavastanud Theatrumis, Emajõe Suveteatris, Vanemuises, Eesti Riiklikus Nukuteatris, Võru Linnateatris ja Ugalas.
Lavateos kuulub Euroopa teatrivõrgustiku Platform 11+ programmi. Koos VAT Teatriga osaleb teatrivõrgustiku töös 12 professionaalset teatrit 11. riigist. Platform 11+ üks olulisemaid eesmärke on luua ja lavastada noortele uusi näitemänge, kaasates tööprotsessi nii professionaale kui ka koolinoori endid.

Etendus oli ühes vaatuses ja kestis 1 tund ja 10 minutit.
Esietendus 1. märtsil 2013 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Kokku oli 28 etendust. Viimane etendus oli 8. mail 2015 RR Teatrisaalis.

Sihtgrupp: alates 10. eluaastast

Autor:
Indrek Hargla
Lavastaja:
Leino Rei
Kunstnik:
Helikujundaja:
Valguskujundaja:
Martin Makarevitš
Osades:
Katariina Unt
Katariina Ratasepp
Fotograaf:
Siim Vahur

Pildid ja videod