Aadam ja Eeva

Ballett inimese algusest

Aadama ja Eeva lugu on üks kuulsamaid inimese loomise müüte: Jumal loob mehe ja kingib talle ideaalse kodu. Peagi mõistab Jumal, et mehel ei ole üksi hea olla ja meisterdab talle naise – ning neil ongi koos hea olla. Nende õnnis elu võiks lõputult kestma jääda, kuid nad astuvad üle ainsast keelust – maitsta teadmiste puu vilju. Nii sünnib maailma patt ja Jumal on sunnitud mehe ning naise paradiisist välja ajama.

Justkui lihtne ja teada-tuntud lugu tõstatab aga mitmeid põletavaid küsimusi: mida tähendab ideaalne elu? Patuta maailm? Vastutus ja otsustusvõime? VAT Teatri trupp asub koreograaf Marge Ehrenbuschi juhtimisel uurima seda iidvana lugu klassikalise balleti võtmes, et esitada peale kõige muu küsimus endale: mida on draamanäitlejal pakkuda balletile ja vastupidi?

Rahvusraamatukogu Tornisaal on VAT Teatri jaoks paik, kus leiavad aset kunstilised katsetused. Samas saalis lavastas Tanel Saar ka oma eelmise töö “Tsaar Saltaani” ning jätkab värske balleti juures oma mänguliste otsingutega.

Esietendus 19. mail 2015 Rahvusraamatukogu Tornisaalis.

Kokku oli 26 etendust, neist 5 üle Eesti ja 21 Tallinnas. Viimane etendus oli 16. novembril 2017 Tartu Uues Teatris

Lavastaja:
Koreograaf:
Helilooja:
Kunstnik:
Lavastusdramaturg:
Siret Paju
Valguskunstnik:
Fotograaf:
Siim Vahur

Pildid ja videod