“Hope”  konverents 25.-26.03.2021 – lootuskiiri teatrile

“Hope”  konverents 25.-26.03.2021 – lootuskiiri teatrile

Aasta tagasi keerati Eesti, nagu suurem osa maailmast, lukku ja algas koroona-ajastu. Teatri jaoks tähendas see oma töö põhjalikku läbikaalumist – kuidas tagada publiku ja kunstnike turvalisus? Kuidas planeerida oma hooaega? Milliseid lugusid ning milliste vahenditega edaspidi jutustada? Jõuliselt põrkusid kaks seisukohta: teater peab kolima virtuaalreaalsusesse vs teater peab jääma viimaseks pelgupaigaks digimüra eest.

Sarnane diskussioon on leidnud aset üle kogu maailma. Aeg on teha möödunud aasta katsetustest vahekokkuvõte ning mõelda ühiselt, milliseid uusi arenguid ning lootuskiiri on teatril loota tulevikus.

VAT Teatri juhitud ja Euroopa Komisjoni toetatud suurejooneline rahvusvaheline teatriprojekt „PlayOn!” (https://play-on.eu) korraldab märtsi lõpus konverentsi, pealkirjaga „Hope: relaunching theatre on the transmedia stage” („Lootus: teatri taasavamine transmeedia-laval”). Teatripraktikud, programmeerijad ja sotsiaalmeedia-eksperdid üle kogu maailma tutvustavad kahe intensiivse päeva jooksul oma tööd teatri, digitaalsuse ja veebi piirialadel.

25. märtsi ettekanded keskenduvad uutele loojutustamise võimalustele, mida teatri, tehisintellekti, arvutimänguesteetika ja sotsiaalmeedia ühendamine pakub.

26. märts on pühendatud erinevatele immersiivsete tehnoloogiate (VR, liitreaalsus, hologrammid jne) kasutamisele teatris. Lisaks tutvustavad oma eksperimentaalseid teatriprojekte Royal Shakespeare Company (UK) ja Soome Rahvusooper ja -ballett.

Detailse ülevaate mõlema päeva ajakavast ja esinejatest saab „PlayOn!´i” kodulehel: https://play-on.eu/hopecreativeforum.

Konverents on kõigile huvilistele tasuta ja sellele saab registreerida siin: https://www.eventbrite.de/e/hope-relaunching-theatres-on-the-transmedia-stage-registration-145716069687

Konverents sünnib koostöös loomingulise kooslusega eˉlektron. Nädal pärast “Hope” konverentsi saab hoo sisse eˉlektroni „Kõheda vastasmõju festival” (1.-4.04.2021), mille mitmekülgne programm on leitav siit: https://elektron.art/page/spooky2021.